Tehnoloģijas

Materiālu dzīves cikla izsekošana, vakcinācijas sertifikāti un citas blokķēdes izmantošanas iespējas

Inovācijas blokķēdē

Foto: Unsplash

Blokķēdes tehnoloģija joprojām ir viena no jaunākajām un karstākajām tendencēm finanšu, valsts un komerciālo organizāciju vidū visā pasaulē. Dažas jaunākās iniciatīvas apskatīsim tuvāk.

Kuģniecības kompānija ieviesusi blokķēdi Wave konosamentiem

Vidusjūras kuģniecības kompānija (MSC) digitalizējusi dokumentu apriti, izmantojot Wave blokķēdi. Kravu pārvadātājiem ir pieejami elektroniskie konosamenti ar informācijas īstuma un saglabāšanas garantiju.

“MSC izvēlējās blokķēdi Wave, jo tāds risinājums kardināli neizmaina procesus pie kādiem pieradusi kuģniecības un kravu industrija”, – paziņoja MSC digitālo tehnoloģiju direktors Andrē Simha.
Pēc viņa teiktā – blokķēde ir digitāla, ātrāka un drošāka tradicionālo drukāto dokumentu alternatīva.

Dow Polyurethanes ievieš blokķēdi matraču pārstrādē

Ķīmijas kompānijas Dow Chemical struktūrvienība uzsākusi blokķēdes ChemChain testēšanu matraču pārstrādei programmas RENUVA ietvaros. Par to raksta Ledger Insights.
Blokķēdes risinājumā var izsekot materiālu dzīves ciklam un uzglabāt informāciju par katra matrača sastāvu. Informācija par preci būs pieejama katrā ražošanas, izmantošanas un utilizācijas stadijā.
Dow produktu drošības prasību ievērošanas direktors Džihans Bols pastāstīja, ka kompānija uzskata par nepieciešamu nodrošināt savu matraču ražošanas cikla caurspīdīgumu.

Spānijas lidostas ieviesušas blokķēdi COVID-19 vakcinācijas procesu izsekošanai

Spānijas aeronavigācijas operators Aena kopīgi ar medicīnas kompāniju Eurofins Megalab 12 lidostās ieviesa blokķēdes risinājumu TrustOne pasažieru drošībai.
Pēc vakcinācijas pret COVID-19 visa informācija par pacientu tiks reģistrēta blokķēdē, kas garantē medicīniskā sertifikāta saglabāšanu un īstumu.
Koronavīrusa pandēmijas apstākļos šāds risinājums vienkāršos ceļojumus tūristiem.

IBM un Mitsui Chemicals ieviesīs blokķēdi bezatkritumu ražošanai

Tehnoloģiju giganta IBM Japānas struktūrvienība un ķīmijas kompānija Mitsui Chemicals uzsāka sadarbību plastmasas pārstrādē un noslēgta cikla ekonomikas idejas virzīšanā. Par to raksta  Chemeng.
Kompānijas izstrādā platformu, kas izsekos materiālu dzīves ciklu. Blokķēdē arī uzglabās informāciju par ķīmisko sastāvu, lai garantētu pareizu pārstrādi.

Medici Lang Governance ieviesīs blokķēdi zemes nodošanas procesam Ruandā

Tehnoloģiju kompānija Medici Land Governance (MLG) uzsāka sadarbību ar Ruandas valdību, lai ieviestu bloķēdi Ubutaka.
Valsts esošo zemes kadastra infrastruktūrā integrēs blokķēdi, lai zemes īpašumtiesību nodošanas procesā atbrīvotos no drukātiem dokumentiem.
Informācija par darījumiem tiks ievadīta platformā Irembo un pēc tam reģistrēta Ubutaku. Notāri varēs izmantot informāciju, lai pārbaudītu darījumus, bet tā tiks uzglabāta šifrētā veidā.

Avots: Forklog

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top