Tehnoloģijas

Viedoklis: Blokķēdes tehnoloģija būtiski mainīs komercīpašumu tirgu

Viedoklis: Blokķēdes tehnoloģija būtiski mainīs komercīpašumu tirgu

Auditorkompānijas KPMG Kanādas filiāles, digitālo aktīvu vadītājs, uzskata, ka blokķēdes tehnoloģijai ir potenciāls mainīt augstas vērtības komercīpašumu tirgu, paplašināt investoru loku un aizsargāt viņu intereses.

Kunal Bhasin uzskata, ka attīstītāju un komerciālā nekustamā īpašuma uzņēmumu akciju tokenizācija nodrošinās investorus pret ieguldījumiem apšaubāmos projektos un izmainīs nekustamā īpašuma īpašnieku profilu, jo vēsturiski šis tirgus ir bijis ierobežots ar lieliem institucionālajiem investoriem, turīgiem pārvaldniekiem vai pensiju fondiem.

Tokenizācija patiešām var palīdzēt tirgus attīstībai, jo potenciālajiem investoriem būs pieejama uzticama informācija par visiem īpašniekiem un darījumos iesaistītajām pusēm. Izmantojot šo tehnoloģiju, privātie un institucionālie investori varēs droši iegūt īpašumā un pārvaldīt arī lielo īpašumu daļas,” precizēja KPMG pārstāvis.

Arī tokenizēti valsts kases vērtspapīri un tirgus fondi bija vēl viens vērtspapīru izmantošanas gadījums, ko Bhasin cer tuvākajā nākotnē vēl vairāk paplašināt.

Viņš norādīja uz BlackRock USD Institutional Digital Liquidity Fund (BUDIL) relatīvajiem panākumiem, kas kopš tā darbības uzsākšanas martā ir uzkrājis 462,7 miljonus ASV dolāru, kā liecina 21Shares apkopotie dati.

Tomēr aktīvu pārvaldīšanas uzņēmumiem un bankām joprojām ir bažas par aktīvitātēm kripto tehnoloģiju jomā krāpniecības gadījumu skaita pieauguma dēļ, norādīja Bhasins. “Reputācijas risks” šajā ziņā joprojām saglabājas, taču pēdējā laikā ir vērojams progress.

Bhasin sacīja, ka KPMG izmanto blokķēdes analītikas uzņēmuma Chainalysis infrastruktūru, lai identificētu iespējamās nelikumīgās darbības, kas varētu būt saistītas ar tās klientu bāzi. “Krāpšana notiek ikvienā nozarē,” viņš teica, un bankas biežāk sadarbosies ar nozares dalībniekiem, kas īsteno nepieciešamo infrastruktūru un labāko praksi, lai identificētu jebkādas nelikumīgas darbības.

“Drīz vien neiesaistīšanās kripto tehnoloģiju un digitālo aktīvu jomā būs karjeras risks,” sacīja Bhasins. “Ja jūs to nepiedāvājat šodien, jūsu konkurenti to dara – un viņi iegūst šo priekšrocību pār jums.”

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top