Pasākumi

Blokķēdes tehnoloģijas jaunumi izstadē CES 2020

Consumer Electronics Show

Consumer Electronics Show – viena no lielākajām tehnoloģiju izstādēm pasaulē. Tā katru gadu norisinās Lasvegasā, tajā pasaulslaveni zīmoli parāda savus jaunākos sasniegumus lietotāju elektronikas izstrādē. CES 2020 tika prezentēti arī produkti uz blokķēdes bāzes – un to bija diezgan daudz. Šeit par dažiem.

IoTeX Ucam – novērošanas kamera uz blokķēdes bāzes

Uzņēmumi, kas ražo novērošanas kameras, noteikti var tām piekļūt – pat ja tie aktīvi to noliedz. IoTeX Ucam vajadzētu atrisināt šo problēmu. Šādu kameru tīkls darbojas uz blokķēdes bāzes, turklāt ar savu ierīci var rīkoties tikai īpašnieks.
Pati kamera filmē ar Full-HD izšķirtspēju, ir aizsargāta pret mitrumu un maksā mazāk par 50 dolāriem. Ucam sāks tirgot šī mēneša beigās. Šeit neliela produkta prezentācija.

Watch Skins – unikālas viedpulksteņu ciparnīcas

Šim jaunuzņēmumam priekštats par luksusu un ekskluzivitāti bija jāpaceļ jaunā līmenī. Tagad, lai iegūtu dārgu pulksteni, pietiek tikai lejupielādēt apvalku, kas ir unikāls tokens WATCH. Kaut kas līdzīgs jau tika iemiesots blokķēdes spēlē CryptoKitties, kur digitālie kaķi savā ziņā bija vienīgie.
Šeit darbojas līdzīgs princips: ja jums izdodas iegūt noteiktu ciparnīcu savam pulkstenim, tad varat būt pārliecināts, ka otrs tāds nav nekur citur pasaulē. Watch Skins ģenerāldirektors Kollins Noks paziņoja, ka jau pavisam drīz WATCH būs pieejams tirdzniecībai “vienā no lielākajām kripto biržām”.

 

Kafija uz blokķēdes bāzes

Un vēl viens patīkams jaunums kafijas cienītājiem: IBM blokķēde Food Trust tagad uzrauga kafijas pupiņu kvalitāti lietotnē Thank My Farmer. Ikviens lietotājs var sekot līdz sava iecienītā dzēriena izejvielu piegādei no saimniecības līdz izplatīšanas vietai.
Atzīmēsim, ka tagad premium kategorijas īpašās kafijas nišā nav problēmu ar pupiņu kvalitāti. Industrijai nav nepieciešami papildu kvalitātes kontroles instrumenti. Īpaši ņemot vērā to, ka tajā pastāv arī tā sauktās “tiešās tirdzniecības attiecības” – kad grauzdētāji zaļās pupiņas pērk tieši no fermeriem. Nišā patiesībā augstu vērtē labu kvalitāti un pilnīgu informāciju par izejvielu izcelsmi, bet visi dati ir jau tāpat. Blokķēde drīzāk varētu būt interesants papildinājums – nekā patiešām noderīgs instruments.

CES 2020 parādīja arī daudzus citas interesantas lietas uz blokķēdes bāzes: no rūtera līdz blokķēdes biržai tokenizētajām digitālajām akcijām.

Mēs iepriekš iepazināmies ar modulāru blokķēdes viedtālruni ar nosaukumu BOB. Tam būtu jāuzlabo lietotāju konfidencialitāte, jo darbības ar to tiek veiktas, izmantojot decentralizētas lietojumprogrammas un pārlūku. Ideja izklausās interesanta – taču praksē radās jautājumi par viedtālruni, jo tam ir tomēr samērā novecojuši “dzelži”, dīvains dizains un pati modularitāte. Vairāk par ierīci var uzzināt atsevišķā rakstā.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top