Visas ziņas

Blokķēdes tehnoloģijas realitāte neatbilst reklāmām, apgalvo Pasaules Bankas pārstāvis

Blokķēdes tehnoloģijas

Pasaules Banka kritiski raugās uz blokķēdes tehnoloģiju, šoreiz izsakot piesardzīgu brīdinājumu par tās lomu saistībā ar zemes īpašuma tiesību jautājumiem, kā ziņots Reuters 27. martā.

Šonedēļ 20. gadskārtējā konferencē Vašingtonā runājot par zemes īpašumtiesībām un nabadzību, zemes lietu speciāliste Ānčala Ananda brīdināja par neoficiāli apspriesto fenomenu ‘blokķēdes haipu”.

“Dažam blokķēdes tehnoloģija var izskatīties ievērojama un spoža, it kā ar to varētu atrisināt visas mūsu problēmas…bet, kā zināms diemžēl arī lielais Big Mac burgers nav tāds, kā reklāmā, dažreiz mēs, šķiet, apmulstam no tik daudz labām lietām, kuras ir mums apkārt, lai gan ir jāatzīst, ka jaunā tehnoloģija var nest labus rezultātus.”

Savukārt New America programmu asistents Tims Robustelli konferencē izteica savu viedokli par blokķēdes tehnoloģiju, norādot, ka pastāv vispārējs priekšstats par blokķēdes tehnoloģiju kā kādu maģisku rīku, kas var novērst pasaulē esošo badu un atrisināt lietusmežu problēmas – diemžēl tā tas nav.”

 “Ar to, piemēram, nevar atrisināt nepietiekoši ievāktu datu problēmu.”

Nekustamā īpašuma jomā ir sākuši atbalstīt jauno blokķēdes tehnoloģiju, un ir gatavi to pielietot.

Kā ziņo Cointelegraph, pašlaik ir vērojami reāli blokķēdes tehnoloģijas lietošanas gadījumi, piemēram, ASV Vaiomingas štata varas iestādes oficiāli atbalsta blokķēdes tehnoloģiju, par ko tika paziņots pagājušā gada beigās.

Tomēr daudziem blokķēdes tehnoloģija joprojām nav izprotama un tiek uzskatīts, ka tās pielietojums reālajā dzīvē ir salīdzinoši ierobežots un grūti realizējams.

Daudzi ir sākuši ar vēl lielāku skepsi raudzīties uz šo jauno tehnoloģiju, it īpaši, kad Bank of America, kurai ir visvairāk blokķēdes patentu kā jebkurai citai finanšu iestādei, izteica bažas un neskaidrību par šo tehnoloģiju.

Bank of America tehniskā direktore CNBC izteica savu viedokli par šo tehnoloģiju: „Daudzi lielie tehnoloģiju uzņēmumi tā vien runā par jaunās blokķēdes tehnoloģijas iespējām. Tomēr es vēlētos, lai man parāda tās pielietojuma iespējas reālā dzīvē un tad es to izmēģināšu.”

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top