Tehnoloģijas

Kādi bija noslēpumainā bezpilota kosmoplāna Boeing X-37B misijas uzdevumi orbītā pavadot 908 dienas

Kādi bija noslēpumainā bezpilota kosmoplāna Boeing X-37B misijas uzdevumi orbītā 908 dienas

ASV Kosmosa spēku slepenais kosmoplāns X-37B atgriezās uz Zemes pirms aptuveni divām nedēļām pēc rekordilgām 908 dienām orbītā. Dienests nolēma atklāt informāciju par to, ko noslēpumainais Boeing X-37B darīja kosmosā.

Kosmoplāns Boeing X-37B nolaidās Nacionālās aeronautikas un kosmosa administrācijas (NASA) kosmosa stacijā 12. novembrī. Bija paveikts sestais lidojums, kas ilga 908 dienas. Iepriekšējais nepārtraukto lidojumu rekords bija 780 dienas. To uzstādīja arī X-37B, piektās misijas ietvaros.

ASV Kosmosa spēku amatpersonas ziņo, ka bezpilota lidaparāts veica virkni zinātnisku eksperimentu aptuveni 400 km augstumā virs Zemes.

Kosmoplāns veica virkni eksperimentu saistībā ar enerģijas ģenerēšanu ar saules paneļiem un tās pārraidīšanu uz Zemi, izmantojot mikroviļņu starojumu. Amerikas Savienotās Valstis vēlas izveidot sistēmu, kas ļaus efektīvi iegūt saules enerģiju kosmosā un pēc tam piegādāt to patērētājiem.

X-37B arī palīdzēja orbītā nogādāt mācību satelītu ar elektromagnētisko vadību, ko izstrādāja ASV gaisa spēku kadeti. Vēl viens lidaparāta uzdevums bija Materials Exposure un Technology Innovation in Space (METIS-2) eksperiments, ko veica federālā aģentūra NASA. Tā būtība bija izpētīt kosmosa ietekmi uz dažādiem materiāliem. Tagad eksperimenta materiāli ir nogādāti NASA speciālistiem to analīzei.

Vairāk informācijas par eksperimentiem nav. Oficiālo datu trūkums ir radījis daudzas spekulācijas. Piemēram, bijušais Krievijas kosmosa aģentūras “Roskosmos” vadītājs Dmitrijs Rogozins uzskata, ka X-37B var izmantot spiegošanai un tas spēj arī pārvadāt masu iznīcināšanas ieročus. Ķīnas militārais eksperts Songs Džunpings laikrakstam South China Morning Post sacīja, ka Boeing X-37B var veikt uzbrukumus no kosmosa, un iespēja mainīt orbītu ļauj tam izsekot satelītus.

Avots: Space.com

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top