Tehnoloģijas

“Bolt” apņemas iestādīt koku, katru reizi, kad tiek izmantota lietotne, atzīmējot Zemes dienu

“Bolt” apņemas iestādīt koku, katru reizi, kad tiek izmantota lietotne, atzīmējot Zemes dienu

Eiropas vadošā transporta platforma, rīt, Zemes dienas ietvaros, apņemas iestādīt koku par katru reizi, kad “Bolt” aplikācija tiek izmantota. Globālā iniciatīva tiks īstenota visos “Bolt” biznesa virzienos Latvijā – elektrisko skrejriteņu koplietošanas, kopbraukšanas pakalpojumu, kā arī ēdienu piegādes “Bolt Food” un 15 minūšu pārtikas produktu piegādes servisa “Bolt Market” ietvaros. Iniciatīvas rezultātā tiks iestādīti miljoniem koku.

Apņemšanās tiks īstenota sadarbībā ar “Seedballs Kenya” – mežu atjaunošanas projektu Kenijā. “Seedballs Kenya” ir pirmais dabā balstītu risinājumu projekts, kurā “Bolt” iegulda, ar mērķi radīt pozitīvu ietekmi, kā daļu no uzņēmuma apņemšanās mazināt savu darbību ietekmi uz vidi.

Ciešā sadarbībā ar “Seedballs Kenya”, “Bolt” veicinās 25 tonnu vietējās izcelsmes sēklu izplatīšanu Kenijā degradētās zemes teritorijās, kurās dabiska mežu atjaunošanās ir maz ticama. Šis daudzums ir līdzvērtīgs 11,25 miljoniem* koku iestādīšanai. Zemes dienas iniciatīvas rezultātā tiks iestādīti miljoniem koku.

“Pozitīva ietekme uz vidi ir neatņemama “Bolt” misijas daļa: būvēt pilsētas cilvēkiem, nevis automašīnām. Papildus tam, ka palīdzam samazināt emisijas pilsētās, piedāvājot alternatīvas privātajiem auto, mēs esam apņēmušies mazināt mūsu darbību ietekmi uz vidi, iesaistoties tādos projektos kā “Seedballs”. Esam priecīgi iet soli tālāk, lai atzīmētu Zemes dienu ar šo jauno iniciatīvu,” saka Raimonds Bērziņš, “Bolt” reģionālais vadītājs Latvijā.

“Kenijā, tāpat kā daudzās citās valstīs, meži un pļavas ir pakļautas negatīvai ietekmei. Viens no neskaitāmiem ainavas atjaunošanas izaicinājumiem ir tas, ka sēklas bieži ir barība dažādiem dzīvniekiem, piemēram, pelēm un putniem. Tieši šeit mēs iesaistāmies. Programma “Seedballs” šo problēmu pārvar – sēklas tiek pārklātas ar kokogļu atkritumu putekļiem, kas novērš sēklu apēšanu. Tas nozīmē, ka vietējās zāles un koku sēklas var sēt visu gadu, negaidot lietus sezonu. Kad ir pietiekami liels mitrums, kokogles putekļi izšķīst, un sēklas atkal nogrimst zemē, atgriežoties savā dabiskajā stāvoklī, gatavas augt,” saka Tedijs Kinjandžujs (Teddy Kinyanjui), “Seedballs” līdzdibinātājs.

Šis projekts ir jaunākais no “Bolt” centieniem mazināt kopējo ietekmi uz vidi, kas aizsākās ar “Zaļā plāna” ieviešanu 2019. gadā. Ieguldot vērā ņemamus līdzekļus “Zaļajā plānā”, “Bolt” ir pielāgojis savu darbību, mazinot vairāk nekā 4,5 miljardus nobraukto kilometru ietekmi. 2020. gada decembrī “Bolt” kļuva par pirmo e-skūteru platformu, kas izmanto klimatam labvēlīgus elektriskos skrejriteņus

Vairāk par projektu.

Par “Bolt”

Bolt” ir vadošā transporta pakalpojumu platforma Eiropā, kuras mērķis ir padarīt mobilitāti pilsētā pieejamāku, drošāku un ilgtspējīgāku. Uzņēmums piedāvā dažādus mobilitātes pakalpojumus, tostarp kopbraukšanu, koplietošanas automašīnas un skrejriteņus, kā arī ēdiena un pārtikas preču piegādi 100 miljoniem klientu 45 valstīs un 400 pilsētās Eiropā un Āfrikā.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top