Tehnoloģijas

Bolt: elektrisko skrejriteņu nomu pirmo reizi 2021. gadā izmēģinājuši par 230 % vairāk braucēju nekā 2020. gadā

 

Bolt: elektrisko skrejriteņu nomu pirmo reizi 2021. gadā izmēģinājuši par 230 % vairāk braucēju nekā 2020. gadā

Atskatoties uz pagājušo Bolt elektrisko skrejriteņu nomas sezonu, redzams, ka skrejriteņus pirmo reizi izmēģinājuši par 230 % unikālo lietotāju vairāk nekā vēl gadu iepriekš. Bolt skrejriteņi bija pieejami deviņās pilsētās, kurās iedzīvotāji kopumā veikuši attālumu, kas pielīdzināms 136 reizēm apkārt zemeslodei.

Pagājušajā gadā Bolt elektrisko skrejriteņu sezona sākās martā un noslēdzās novembrī. Sezonas laikā elektrisko skrejriteņu pieejamība tika paplašināta četrās reģionālajās pilsētās. Kopumā Bolt elektriskie skrejriteņi bija pieejami deviņās pilsētās: Daugavpilī, Jelgavā, Jūrmalā, Liepājā, Rēzeknē, Rīgā, Ogrē, Valmierā un Ventspilī. Kopējais veiktais attālums ar skrejriteņiem, salīdzinot ar 2020. gadu, ir palielinājies par 400%.

Par to, ka Bolt elektriskie skrejriteņi Latvijā ir kļuvuši par iecienītu un ērtu pārvietošanās līdzekli, norāda tas, ka 2021. gadā unikālie lietotāji ir lietojuši Bolt skrejriteņus par divām reizēm vairāk nekā 2020. gadā. Rīgā kāds lietotājs ar elektrisko skrejriteni sezonas laikā kopā mērojis 1839 km, Liepājā – 1397, Jūrmalā –1762 km un Daugavpilī –1069 km.

“Esam priecīgi, ka iedzīvotāji novērtē un izmanto elektrisko skrejriteņu piedāvātās iespējas aizvien vairāk. Redzam, ka pilsētās, kurās skrejriteņi bija pieejami jau otro sezonu pēc kārtas, braucēji ir kļuvuši apzinīgāki un arī iedzīvotāji vairāk iesaistās, ziņojot ne tikai par nepareizi novietotiem skrejriteņiem, bet arī dalās ar ieteikumiem par braukšanas zonu paplašināšanu vai vietām, kur būtu nepieciešams ierobežot skrejriteņu novietošanu,” stāsta Fēlikss Igaunis, Bolt elektrisko skrejriteņu nomas vadītājs Latvijā.

Fēlikss Igaunis arī norāda, ka pagājušajā sezonā, uzņēmuma galvenā prioritāte bija padarīt braucienus ar elektriskajiem skrejriteņiem vēl drošākus. Tā, piemēram, uzņēmums 2021. gadā Rīgā ieviesa jaunākās paaudzes Bolt 4 skrejriteņus, kas ir vieni no drošākajiem modeļiem tirgū, jo ir konstruēti, domājot par stabilitāti, un aprīkoti ar inovatīvam funkcijām. Rūpējoties par braucēju drošību, elektriskos skrejriteņus aprīkoja arī ar audio informācijas sistēmu, kura pirms un pēc brauciena, kā arī brauciena laikā informē braucējus par drošības aspektiem, pareizu skrejriteņu novietošanu, kā arī par ātruma ierobežojuma zonām.

“Mēs domājam arī par draudzīgāku braukšanas kultūras veidošanu starp elektrisko skrejriteņu lietotājiem un kājāmgājējiem. Tāpēc pagājušā gada rudenī noteicām maksimālā ātrumu ierobežojumu no 25 km/h līdz 15 km/h pie lielākās daļas skolu un bērnudārzu visās pilsētās, kurās ir pieejami Bolt elektriskie skrejriteņi, kā arī visos Rīgas parkos un skvēros,” turpina F. Igaunis, norādot, ka kopš pagājušās sezonas visiem Bolt elektrisko skrejriteņu lietotājiem ir nodrošināta divu veidu apdrošināšana – personu apdrošināšana pret nelaimes gadījumiem un braucēja vispārējās civiltiesiskās atbildības apdrošināšana.

Viena no Bolt prioritātēm bija arī braucienus ar elektriskajiem skrejriteņiem padarīt ilgtspējīgākus. Tāpēc kopš pagājušajā gada visi Bolt elektriskie skrejriteņi Latvijā tiek uzlādēti ar atjaunojamo elektroenerģiju, tādējādi samazinot CO2 emisijas par 62 tonnām gadā.

Bolt elektrisko skrejriteņu maksimālais ātrums ir 25 km/h. Skrejriteņu noma ir pieejama no 18 gadu vecuma un ar to vienlaicīgi var pārvietoties viens cilvēks.

Par Bolt

Bolt ir Eiropas superaplikācija, kuras mērķis ir padarīt mobilitāti pilsētā pieejamāku, drošāku un ilgtspējīgāku. Uzņēmums piedāvā dažādus mobilitātes pakalpojumus, tostarp kopbraukšanu, koplietošanas automašīnas un skrejriteņus, kā arī ēdiena un pārtikas preču piegādi 100 miljoniem klientu 45 valstīs un 400 pilsētās Eiropā un Āfrikā.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top