Tehnoloģijas

Bolt piesaista investīcijas 628 miljonu eiro apmērā, lai straujāk veicinātu pāreju uz koplietošanas mobilitāti

Bolt piesaista investīcijas

2022. gada 11. janvāris, Tallina – Eiropas pirmā superaplikācija Bolt paziņo par līdz šim lielāko noslēgušos finansējuma piesaistes kārtu, lai turpinātu paplašināt esošos pakalpojumus un straujāk veicinātu pāreju no privātā uz koplietošanas transportu pilsētās.

Investīcijas 628 miljonu eiro apmērā veica Sequoia Capital un Fidelity Management and Research Company LLC, piedaloties Whale Rock, Owl Rock (Blue Owl struktūrvienība), D1, G Squared, Tekne, Ghisallo un citiem investoriem, kā rezultātā Bolt novērtējums sasniedz 7,4 miljardus eiro.

Bolt dibinātājs un izpilddirektors Markuss Villigs (Markus Villig) stāsta:

“Gadu desmitiem pilsētu infrastruktūra ir veidota automašīnām, nevis cilvēkiem. Tā rezultātā ir izveidojusies neilgtspējīga satiksme, piesārņojums un sabiedriskā telpa ir zaudēta uz autostāvvietu rēķina. Mēs uzskatām, ka šī pieeja ir novecojusi.”

“Pēdējo astoņu gadu laikā esam izstrādājuši risinājumus, kas piedāvā labākas un pieejamākas alternatīvas gandrīz visiem mērķiem, kādiem kalpo personīgā automašīna. Mēs sadarbojamies ar pilsētām, lai palīdzētu cilvēkiem pāriet uz vieglajiem transportlīdzekļiem, piemēram, elektriskajiem skrejriteņiem un velosipēdiem vai koplietošanas mobilitātes risinājumiem, piemēram, kopbraukšanas pakalpojumiem un automašīnu koplietošanas iespējām, lai veidotu pilsētu teritoriju par ilgtspējīgu, cilvēkiem draudzīgu telpu.”

“Tāpēc esam gandarīti paziņot par šo jauno finansējuma kārtu – lielāko mūsu vēsturē  –, kas palīdzēs mums veidot nākotni, kurā pilsētās būs mazāk sastrēgumu, mazāk piesārņojuma un vairāk zaļo zonu, kurās cilvēki varēs ērti pārvietoties drošā un ilgtspējīgā veidā.”

Elektrisko skrejriteņu koplietošana ir tikai daļa no Bolt mobilitātes un piegādes pakalpojumu klāsta, ko pašlaik izmanto vairāk nekā 100 miljoni klientu 45 valstīs un vairāk nekā 400 pilsētās Eiropā un Āfrikā. Citu pakalpojumu klāstā ietilpst kopbraukšanas pakalpojumi, automašīnu koplietošanas pakalpojums Bolt Drive, ēdienu piegādes platforma Bolt Food, kas ļauj klientiem pasūtīt maltītes no restorāniem, un 15 minūšu pārtikas produktu piegādes serviss Bolt Market.

Latvijā pieejama elektrisko skrejriteņu koplietošana, kopbraukšanas pakalpojumi, kā arī ēdienu piegādes platforma Bolt Food un 15 minūšu pārtikas produktu piegādes serviss Bolt Market. Kā norāda Bolt reģionālais vadītājs Latvijā Raimonds Bērziņš, tad viens no uzņēmuma jaunākajiem pakalpojumiem Bolt Market tika izstrādāts un ieviests 2021. gadā, pandēmijas laikā, un tajā jau darbojas astoņi veikali. “Pateicoties piesaistītajam finansējumam, 2022. gadā uzņēmums Latvijā plāno turpināt izaugsmi un paplašināties visos uzņēmējdarbības virzienos, tajā skaitā palielinot arī Bolt Market veikalu skaitu,” tā R. Bērziņš.

Par Bolt

Bolt ir Eiropas superaplikācija, kuras mērķis ir padarīt mobilitāti pilsētā pieejamāku, drošāku un ilgtspējīgāku. Uzņēmums piedāvā dažādus mobilitātes pakalpojumus, tostarp kopbraukšanu, koplietošanas automašīnas un skrejriteņus, kā arī ēdiena un pārtikas preču piegādi 100 miljoniem klientu 45 valstīs un 400 pilsētās Eiropā un Āfrikā.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top