Tehnoloģijas

Bolt samazina skrejriteņu ātrumu visos Rīgas parkos

Bolt samazina skrejriteņu ātrumu visos Rīgas parkos

Eiropas mobilitātes platforma Bolt no šodienas ierobežo maksimālo skrejriteņu ātrumu no 25 km/h līdz 15 km/h visos Rīgas parkos, dārzos un skvēros.

Automātiskais ātruma ierobežojums ieviests Esplanādē, Vērmanes dārzā, Grīziņkalnā, Ķengaraga parkā, Ziemeļblāzmas parkā, Mārupītes parkā un Skulptūru dārzā un vēl 41 Rīgas dārzā, parkā un skvērā, lai visi satiksmes dalībnieki, it īpaši bērni un gājēji, varētu justies droši.

“Lai iedzīvotājiem un pilsētas viesiem pārvietošanās pa pilsētas parkiem un dārziem būtu draudzīgāka un drošāka, Bolt lietotnes GP sistēmā esam atzīmējuši vietas, kurās skrejriteņi automātiski samazinās ātrumu,” stāsta Eimantas Balta, Bolt reģionālais skrejriteņu pakalpojuma vadītājs Baltijā. Septembra sākumā Bolt jau ieviesa automātisko ātruma samazinājumu kultūras un atpūtas parkā Mežaparks, Rīgā, kā arī ierobežoja elektrisko skrejriteņu pārvietošanās ātrumu pie lielākās daļas skolu un bērnudārzu visā Latvijā līdz skrejriteņu sezonas beigām.

Braucot caur Rīgas parkiem un skvēriem, Bolt aicina braucējus būt uzmanīgiem, vērīgiem un pievērst uzmanību kājāmgājējiem. Tāpat braucēji aicināti neizmantot maksimālo pieejamo skrejriteņa ātrumu, kur tas atļauts, bet gan izvēlēties pārvietošanās ātrumu atbilstoši situācijai.

Pirms brauciena uzsākšanas katram braucējam lietotnē tiek piedāvāts iepazīties ar Drošības rīkiem. Lai tiem piekļūtu, lietotājiem jāpārslēdz Bolt lietotne uz skrejriteņu režīmu un ekrāna apakšējā labajā pusē jāizvēlas vairoga ikona. Drošības rīkos ietverta informācija ar drošības padomiem, pieejams “iesācēja režīms”, kas ļauj ierobežot maksimālo ātrumu, kā arī atrodama informācija par vietējiem noteikumiem, kas saistīti ar mikromobilitāti pilsētā.

Bolt elektrisko skrejriteņu maksimālais ātrums ierasti ir 25 km/h.  Būtiski atcerēties, ka skrejriteņu noma ir pieejama no 18 gadu vecuma un vienlaicīgi uz skrejriteņa drīkst būt tikai viens cilvēks.

Saraksts ar Rīgas parkiem, dārziem un skvēriem, kuros ierobežots skrejriteņu maksimālais ātrums:

Akadēmijas laukums

Aldara parks

Aristīda Briāna un Palīdzības ielu skvērs

Arkādijas parks

Baumaņa skvērs

Brasas stacijas un Brasas tilta skvērs

Brīvības aleja

Brīvības un Ropažu ielu skvērs (ALFA)

Brīvības un Ropažu ielu skvērs (VEF)

Candera ielas skvērs

Dzegužkalna parks

Ebreju kapi

Erevānas dārzs

Esplanāde

Ēbelmuižas parks

Grīziņkalns

Hanzas, Strēlnieku, Melngaiļa ielu skvērs

Jaunatnes dārzs

Kanālmala posmā Kronvalda bulvāris – Eksporta iela

Kanālmalas apstādījumi

Klusais dārzs

Kobes dārzs

Kr.Valdemāra – Šarlotes ielas skvērs

Kronvalda parks

Ķengaraga parks

Lielie kapi un Jēkaba kapi

Maskavas dārzs

Mazās Kalna ielas skvērs

Mārupītes parks un Skulptūru dārzs

Miera dārzs

Neatkarības (bij. Jēkaba) laukums

Nordeķu parks

Ozolaine

Pļavnieku parks

Sarkandaugavas parks

Tekstilnieku parks

Tilta ielas skvērs

Uzvaras parks

Vašingtona laukums

Vērmanes dārzs

Viestura dārzs

Vladimira Kudojara parks

Zaļā birzs

Zemitāna laukums

Ziedoņdārzs

Ziemeļblāzmas parks

Par Bolt

Bolt ir Eiropas superlietotne, kuras mērķis ir padarīt mobilitāti pilsētā pieejamāku, drošāku un ilgtspējīgāku. Uzņēmums piedāvā dažādus mobilitātes pakalpojumus, tostarp kopbraukšanu, koplietošanas automašīnas un skrejriteņus, kā arī ēdiena un pārtikas preču piegādi 75 miljoniem klientu 45 valstīs Eiropā un Āfrikā.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top