Tehnoloģijas

Bolt samazina skrejriteņu ātrumu pie skolām un bērnudārziem

Bolt samazina skrejriteņu ātrumu pie skolām un bērnudārziem

Sākot ar septembri līdz pat skejriteņu sezonas noslēgumam, vadošā Eiropas mobilitātes platforma Bolt ir ierobežojusi maksimālo skrejriteņu ātrumu līdz 15 km/h pie lielākās daļas skolu un bērnudārzu Rīgā un citās pilsētās, kur ir pieejami Bolt elektriskie skrejriteņi.

Šāds ātruma ierobežojums ir spēkā arī pie izglītības iestādēm Jūrmalā, Valmierā, Daugavpilī, Ogrē, Liepājā, Ventspilī un Rēzeknē, lai bērni un viņu vecāki pie izglītības iestādēm varētu justies drošāk.

“Atsākoties mācībām, bērnu un jauniešu skaits uz ielām ir ievērojami palielinājies. Tāpēc esam ierobežojuši Bolt skrejriteņu maksimālo ātrumu pie izglītības iestādēm, lai mums visiem kopā būtu draudzīgāka un drošāka pārvietošanās,” stāsta Eimantas Balta, Bolt reģionālais skrejriteņu pakalpojuma vadītājs Baltijā.

Braucot garām mācību iestādēm, Bolt aicina braucējus būt uzmanīgiem, vērīgiem un pievērst uzmanību kājāmgājējiem. Tāpat braucēji aicināti neizmantot maksimālo pieejamo skrejriteņa ātrumu, bet gan izvēlēties to atbilstoši situācijai.

Pirms brauciena uzsākšanas katram braucējam lietotnē tiek piedāvāts iepazīties ar drošības ceļvedi. Lai tam piekļūtu, lietotājiem jāpārslēdz Bolt lietotne uz skrejriteņu režīmu un ekrāna apakšējā labajā pusē jāizvēlas vairoga ikona. Ceļvedī ietverta informācija ar drošības padomiem, pieejams “iesācēja režīms”, kas ļauj ierobežot maksimālo ātrumu, kā arī atrodama informācija par vietējiem noteikumiem, kas saistīti ar mikromobilitāti pilsētā.

Bolt elektrisko skrejriteņu maksimālais ātrums ierasti ir 25 km/h. Būtiski atcerēties, ka skrejriteņu noma ir pieejama no 18 gadu vecuma un ar to var pārvietoties viens cilvēks.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top