Visas ziņas

Uzņēmums “Booking Holdings” pamet “Libra” asociāciju

Uzņēmums “Booking Holdings” pamet “Libra” asociāciju
Tiešsaistes ceļojumu uzņēmums “Booking Holdings” ir pametis “Libra” asociāciju, “Facebook” kompānijas izveidotā “Libra” projekta vadošo kosorciju .
Šobrīd “Libra” asociācijā ir palikusi 21 organizācija no sākotnējām 28 organizācijām, 14. oktobrī ziņoja “Bloomberg”.

Daudzsološs sākums

Uzņēmums “Booking Holdings”, kura pārvaldījumā ir arī ceļojuma vietnes booking.com, priceline.com, agoda.com un Kayak, jūnijā kļuva par vienu no “Libra” asociācijas pārstāvjiem. Augustā uzņēmuma “Booking Holdings” izpilddirektors Glens Fogels sacīja, ka, viņaprāt, uz blokķēdes tehnoloģijas balstītās digitālās valūtas kļūs arvien populārākas visā pasaulē.Tāpat Fogels prognozēja, ka skaidra nauda nākotnē tiks reti izmantota, piebilstot, ka redz jaunās globālās valūtas, kas ir aizsargāta un droša, potenciālu:
“Kad bitkoini kļuva labi zināmi, daudzi apšaubīja to leģitimitāti un nesaskatījās šīs valūtas nākotni, tomēr es uzskatu, ka tā kļūs par vienu no galvenajiem maksāšanas līdzekļiem visā pasaulē, arī ārpus ASV.”

Gaidāmā Marka Zakerberga liecības sniegšana

“Facebook” vadītājam Markam Zakerbergam būs jāsniedz liecība par “Libra” projektu 23. oktobrī Pārstāvju palātas Finanšu pakalpojumu komitejas sanāksmē. Paziņojusi par šo sanāksmi, kongresmene Maksīna Votresa (Maxine Waters) pieminēja izstrādāto likumprojektu, kura mērķis ir aizliegt lieliem tehnoloģiju uzņēmumiem iegūt licenci kā finanšu iestādēm Savienotajās Valstīs.
Iepriekš arī “Calibra” vadītājs Deivids Markess liecināja Finanšu pakalpojumu komitejas sanāksmē par “Libra” projekta attīstību un tā iezīmēm. Markuss apgalvoja, ka kompānija “Facebook” ir gatava ievērot ASV finanšu nozieguma apkarošanas tīkla noteikumus attiecībā uz “Libra” valūtas izstrādi un laišanu apgrozībā.
Tomēr daži likumdevēji Markusa izteikumus ir uztvēruši ar zināmu skepsi un bažām. ASV Valsts kases sekretārs Stīvens Mnučins norādīja, ka uzņēmumi ir sākuši pamest “Libra” asociāciju saistībā ar neskaidru regulatīvo šī projekta pusi, lai gan projekta attīstībā ieinteresētās personas norāda, ka tieši politikas veidotāju radītais spiediens ir licis uzņēmumiem pamest “Libra” projektu.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top