Tehnoloģijas

Bosch elektrovelosipēds eBike Design Vision

eBike Design Vision VELOSIPĒDS

eBike Design Vision Avots: Bosch

Kompānija Bosch daudziem par pārsteigumu parādīja elektrovelosipēda konceptu. Negaidīti, jo daudziem Bosch pavisam noteikti neasociējas ar velosipēdiem. Taču tā gluži nav. Kompānijas komplektējošās sastāvdaļas savos elektrovelosipēdos izmanto daudzi ražotāji. Piemēram, Riese & Müller kravu velosipēdi un Gepida, Cube, Mustache velosipēdi.

Bosch – plaši pazīstams akumulatoru un elektromotoru ražotājs šādiem velosipēdiem. Un kompānija ar to nodarbojas jau desmit gadus. Par godu šim datumam Bosch prezentēja konceptuālo eBike Design Vision – elektrovelosipēdu, kas izveidots uz kompānijas esošo komponentu bāzes.

Lielāko daļu galveno komplektējošo sastāvdaļu izgatavo pati kompānija Bosch. Velosipēda “sirds” ir motors Performance Line CX, kas darbojas no akumulatora PowerTubear ar 625 W·h kapacitāti. No tā darbojas galvenie komponenti – tostarp dators Bosch Nyon un arī gaismas diožu lukturi un lukturītis.

Interesants risinājums: šim velosipēdam ir ABS! Sistēma eBike ABS kontrolē abu riteņu griešanos un aprēķina momentus, kad priekšējo daļu var nobloķēt. Tai brīdī sistēma regulē bremžu spiedienu, neļaujot velosipēdam apgāzties.

Velosipēdam ir arī rāmī iebūvēts aizmugurējais amortizators. Protams, var skaļi paziņot, ka kopā ar amortizācijas dakšu un šo amortizatoru velosipēds ir kļuvis par divpiekaru velosipēdu, bet tā nav: slēptā piekare ir nepieciešama tikai ērtākai braukšanai. Tā neaizstās reālu piekari.

Bosch dēvē eBike Design Vision par pilsētas velosipēdu. Tā rāmis izgatavots no oglekļa. Acīmredzot, komplektējošo sastāvdaļu kopējais svars ir tik liels, ka tikai tādā gadījumā izdosies panākt daudz maz pieņemamu svaru.

Un šeit mums jāsaprot, ka realitātē tāda velosipēda cena nebūs maza. Pilns Bosch Nyon komplekts maksā apmēram 500 €, motors pārdošanā nonāks tikai rudenī, bet cena iepriekšējiem – vienkāršākiem modeļiem sākas no 445 € (aptuveni 36 tūkstoši rubļu), akumulators maksā 605 € (ap 49 tūkstoši rubļu). ABS sistēmas izmaksas nav zināmas, jo tā ir izstrādāta, bet nav pārdošanā.

Ņemiet vērā, ka arī oglekļa rāmja izmaksas būs diezgan lielas un diezin vai būs zemākas par 1000 €. Arī diski, godīgi sakot, nav lēti. Tas ir Bike Ahead, kura vērtība svārstās no 3000 līdz 5000 eiro. Proti – salikts velosipēds, visticamāk, izmaksās vismaz 7 tūkstošus eiro. Un tas ir pat vairāk nekā visai labs Specialized velosipēds!

Un te nu kļūst skaidrs, ka konceptuālais velosipēds droši vien nebūs konveijera produkts.

Avots: Bosch

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top