Visas ziņas

Kompānija Bosch prezentējusi ledusskapi kas izmanto blokķēdes tehnoloģiju

Bosch prezentējusi ledusskapi ar blockchain
Vācijas gigants Bosch un Austrijas enerģētikas kompānija  Wien Energie prezentējušas ledusskapi, kas izmanto blokķēdes tehnoloģiju. Par to ziņo CoinDesk.

Ierīce tās īpašniekiem ļauj “droši un pārskatāmi” kontrolēt enerģijas patēriņu. Inovatīvais ledusskapis tika demonstrēts meneša sākumā samitā ANON Blockchain Vīnē.

Speciālā lietojumprogramma lietotājiem sniedz iespēju pārvaldīt ledusskapja un saldētavas darbības temperatūras režīmus, kontrolējot ierīces enerģijas patēriņu. Turklāt lietojumprogramma informē par to, ja durvis atstātas atvērtas, kā arī sniedz informāciju par ogļskābās gāzes emisiju.

Saskaņā ar Wien Energie pārstāvju teikto – ierīce tās īpašniekiem ļauj kļūt par enerģētikas tirgus “aktīviem dalībniekiem”, kur pārslēgšanai starp dažādiem enerģijas avotiem ir iesaistīti smartkontrakti. Tostarp blockchain tehnoloģija ļauj pārskatāmi kontrolēt enerģijas patēriņa procesu.

“Blockchain infrastruktūra spēj iemiesot dzīvē jaunus biznesa modeļus enerģētikas tirgū. Piemēram, uzlādes stacijas var izmantot datorprotokolu ar blockchain un automatizētos kontraktus elektroenerģijas iegādei gan no saules bateriju sistēmām, kas netālu izvietotas uz jumtiem, gan arī biržās, bet pēc tam piedāvāt to elektromobiļiem”, – paziņojis  Wien Energie vadītājs Pīters Genicers.

Atgādinām – blockchain jaunuzņēmuma ConsenSys vadītājs Džozefs Ljubins paudis viedokli, ka vispārēja blockchain tehnoloģiju pieņemšana ievērojami paātrinās pasaules ekonomikas izaugsmi.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top