Tehnoloģijas

Boston Dynamics inženieri ir iemācījuši robotsunim Spot sarunāties (Video)

Boston Dynamics ir iemācījuši robotsunim Spot runāt (Video)

ASV inženierzinātņu un robotikas dizaina uzņēmums Boston Dynamics ir izveidojis robotsuni Spot, kam ir integrēts ar Chat GPT un citi mākslīgā intelekta modeļi, tas spēj uzturēt sarunu un atdarināt dažādus saziņas stilus.

Boston Dynamics prezentēja videoklipu, kurā demonstrētas Spot robotu inovatīvās spējas, kas aktīvi izmanto progresīvas mākslīgā intelekta tehnoloģijas. Tie tagad spēj ne tikai darbojas kā gidi, pārvietojoties pa iepriekš noteiktiem maršrutiem, bet arī mijiedarbojas ar vidi, pamatojoties uz konteksta izpratni un atbildot uz jautājumiem. Tas ir iespējams, integrējot progresīvus mākslīgā intelekta modeļus, jo īpaši ChatGPT, kas veicina radošu mijiedarbību starp robotiem un cilvēkiem.

Spot robotiem izstrādātie scenāriji ietver dažādus tēlus un lomas, sākot no arheologa, kas stāsta par 20. gadsimta 20. gadiem, līdz aktierim, kas citē Šekspīru. Šīs lomas uzsver robotu spēju pielāgoties kontekstam un mainīt mijiedarbības veidu. Šāda mijiedarbība tiek pacelta jaunā līmenī, eksperimentējot ar sarkasmu un citiem cilvēkiem raksturīgiem saziņas veidiem, paverot iespēju padziļinātai cilvēka valodas un uzvedības izpētei.

Detalizētā Spot spēju izpēte uzsver arī robotu izmantošanu augsta riska vai sarežģītās situācijās, kad nepieciešama ļoti precīza manipulācija. Tam varētu būt plašs pielietojums dažādās nozarēs, sākot no ražošanas automatizācijas līdz palīdzībai ārkārtas situācijās.

Projekts demonstrē robotu “laterālo domāšanu”, kas izpaužas to spējā veidot asociatīvas saiknes starp vārdiem, idejām un jēdzieniem, saskaņā ar kuriem tie veido atbildes uz netiešiem jautājumiem. Tas rada priekšnoteikumus mākslīgā intelekta tālākai attīstībai, lai padziļināti izprastu un interpretētu cilvēka pieredzi un sociokultūras kontekstu.

Videoklipā arī izceltas iespējas personalizēt robota raksturu, mainot tikai dažas rindiņas scenārijā, kas ļauj robotam dabiskāk un ar dažādām “personībām” mijiedarboties ar cilvēkiem. Viens no  piemēriem ir robots, kas uzvedas kā 1920. gadu arheologs vai Šekspīra aktieris. Videomateriālā arī demonstrēts, kā robots spēj veikt sarežģītus uzdevumus, piemēram, ekskursiju vadīšanu vai rūpniecisko inspekciju veikšanu, ar precizitāti un graciozitāti.

Uzlabotu mākslīgā intelekta tehnoloģiju integrēšana robotos ne tikai ļaus robotiem labāk uztvert pasauli, bet arī efektīvi darboties tajā, izmantojot savu interpretāciju un secinājumus, tādējādi nodrošinot lielāku autonomiju un pielāgošanās spējas dažādos uzdevumos un scenārijos.

Par Boston Dynamics

Boston Dynamics ir pionieris progresīvu robotu izstrādē, kas pazīstami ar savu mobilitāti, elastību un veiklību. Uzņēmums, kas dibināts 1992. gadā kā Masačūsetsas Tehnoloģiju institūta izstrāde, ir radījis vairākus revolucionārus modeļus, tostarp BigDog, Atlas un Spot. Roboti, kas spēj veikt uzdevumus sarežģītā vidē, ir atraduši pielietojumu civilajā, rūpnieciskajā un militārajā jomā. Boston Dynamics stratēģija ir apvienot inovatīvas idejas un tehniskās zināšanas, lai turpinātu attīstīt robotikas jomu, kuras mērķis ir uzlabot cilvēku dzīvi un darba procesus.

Boston Dynamics pieder Hyundai Motor Group. Dienvidkorejas autobūves gigants uzņēmumu iegādājās no SoftBank Group 2020. gada decembrī. Savukārt SoftBank Group iegādājās Boston Dynamics no Google mātesuzņēmuma Alphabet Inc. Par darījumu tika paziņots 2017. gada jūnijā. Pārdošanas iemesls bija grūtības komercializēt Boston Dynamics produktus Alphabet ietvaros, kā arī Alphabet stratēģiskais lēmums koncentrēties uz citām uzņēmējdarbības daļām. SoftBank, kas ir ieguldījusi līdzekļus dažādos tehnoloģiju uzņēmumos, saskatīja ievērojamu potenciālu Boston Dynamics izstrādātajā robotikā, taču vēlāk nolēma 2020. gadā uzņēmumu pārdot Hyundai.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top