Tehnoloģijas

ASV piešķirs Brazīlijai naudu 5G aprīkojuma iegādei no Ericsson un Nokia

Ericsson G5

Foto: Kurniadi Ilham/Pixabay

Amerikas Savienotās valstis risina sarunas ar Brazīlijas valdību un vietējām telekomunikāciju kompānijām par Ericsson un Nokia ražoto nākamās paaudzes mobilo tīklu iekārtu iegādes finansēšanu. To pavēstījis ASV sūtnis Brazīlijā Tods Čepmens (Todd Chapman) Brazīlijas avīzē Folha de S.Paulo.

Čepmens intervijā teica, ka Vašingtona šo finansēšanu uzskata par “nacionālās drošības” jautājumu, tiecoties “aizsargāt datus un intelektuālo īpašumu, kā arī valstu informācijas konfidencialitāti”.

Viņš piebilda, ka ar Brazīliju apspriesto finansējumu piešķirs Starptautiskā attīstības finanšu korporācija – attīstības banka, kuru Tramps izveidoja 2018. gada beigās, lai novērstu Ķīnas Attīstības bankas operācijas citās valstīs.

Vēstnieka uzstāšanās bija kārtējais trieciens pasaules lielākajam telekomunikāciju iekārtu ražotājam – Ķīnas kompānijai Huawei Technologies, kas jau 20 gadus ir nostiprinājusi savu klātbūtni Brazīlijā.

Ķīnas kompānija jau ir veiksmīgi testējusi 5G aprīkojumu ar visiem četriem lielākajiem Brazīlijas operatoriem: Telefonica Brasil SA, TIM Participacoes SA, America Movil Claro un Oi SA. Tā arī palīdz tiem modernizēt infrastruktūru ilgi gaidītās 5G spektra izsoles priekšvakarā.

Turklāt pagājušajā gadā kļuva zināms, ka Huawei investēs 800 miljonus dolāru vēl vienas rūpnīcas būvniecībā Brazīlijas Sanpaulu štatā – tai paredzēts uzsākt produkcijas ražošanu 2022. gadā.

Avots: Reuters

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top