Bez tēmas

Brīdinām par FKTK vārdā veiktiem krāpnieku zvaniem

Brīdinām par FKTK vārdā veiktiem krāpnieku zvaniem

Foto: Mika Baumeister/ Unsplash

Informāciju sagatavoja Dace Jansone, FKTK Komunikācijas daļas vadītāja.

Finanšu kapitāla un tirgus komisija (FKTK) brīdina par krāpniekiem, kuri zvana pa tālruni nejauši izvēlētiem Latvijas iedzīvotājiem, uzdodoties par FKTK darbiniekiem vai FKTK uzdevumā, sniedz nepatiesu informāciju un liek veikt dažādas darbības, piemēram, nosaukt personas datus, pārtraukt sadarbību ar kādu finanšu iestādi, atvērt nosauktas tīmekļu vietņu adreses internetā un veikt darbības atbilstoši instrukcijai.

FKTK aicina šādās situācijās neveikt nekādas darbības, nesniegt informāciju, pārtraukt sarunu un informēt FKTK, zvanot pa tālruni 67774800 vai rakstot uz e-pastu: fktk@fktk.lv.

Informācija, kurai būtiski pievērst uzmanību:

  •  FKTK darbinieki nezvana finanšu iestāžu klientiem. Tas notiek tikai situācijās, kad finanšu iestāžu klienti pēc savas iniciatīvas ir vērsušies FKTK ar kāda sev interesējoša jautājuma noskaidrošanu un notikusi vienošanās par turpmāku sarunu pa tālruni.
  •  FKTK nekad nelūdz nosaukt karšu un internetbankas informāciju, nesniedz padomus pārtraukt sadarbību ar kādu finanšu iestādi.
  •  FKTK saziņas pamatvaloda nav krievu valoda.
  •  FKTK lietotie tālruņa numuri sākas ar Latvijas kodu +371.
  •  Informāciju par FKTK pieņemtajiem lēmumiem, kas skar klientu intereses, FKTK publicē savā mājaslapā, tā ir publiski pieejama. FKTK par to personīgi neinformē kādas finanšu institūcijas klientus, zvanot pa tālruni.

Lai nekļūtu par krāpnieku upuri, FKTK aicina būt modriem, kritiski izvērtēt aizdomīgu zvanītāju sniegto informāciju un nekādā gadījumā nesadarboties.

FKTK aicina sadarboties tikai ar licencētiem finanšu tirgus dalībniekiem, kuriem ir tiesības sniegt finanšu pakalpojumus Latvijā. Latvijas finanšu un kapitāla tirgus dalībnieku reģistrs pieejams FKTK tīmekļa vietnē internetā: https://www.fktk.lv/tirgus-dalibnieki/

Vienlaikus informējam, ka FKTK mājaslapā regulāri tiek publicēti brīdinājumi par nelicencētiem finanšu pakalpojumu sniedzējiem un aizdomīgiem finanšu darījumiem: https://www.fktk.lv/klientu-aizsardziba/bridinajumi-par-nelicencetiem-pakalpojumu-sniedzejiem-un-aizdomigiem-finansu-darijumiem/

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top