Tehnoloģijas

Brits iegādāsies robotsuņus, lai meklētu pazaudētu cieto disku ar 7500 bitkoiniem

Brits iegādājas robotsuņus, lai meklētu pazaudētu cieto disku ar 7500 BTC

Britu IT speciālists, kurš 2013. gadā kļuva pasaulslavens, paziņojot par cietā diska ar bitkoiniem 160 miljonu dolāru apmērā pazaudēšanā, joprojām cenšas atrast pazaudēto. Viens no pasaulē zināmākajiem kripto neveiksminiekiem atkal atgādinājis par sevi. Inženieris no Ņūportas Dienvidvelsā Džeimss Hauels 2013. gada vasarā izmeta izgāztuvē cieto disku no vecā datora, kuru mainingam bija izmantojis vēl 2009. gadā. Pēc viņa teiktā – diskā palika maks ar 7 500 BTC.

Pat tobrīd šie bitkoini maksāja aptuveni miljonu dolāru. 2013. gada novembrī bitkoins pirmo reizi vēsturē pakāpās virs 1000 dolāriem, un tādas ziņas bija grūti palaist garām. Hauels saprata, ka viņa izmestais disks maksā 6,5 miljonus dolāru, un metās uz izgāztuvi.

Taču jau tad bija gandrīz nereāli milzīgajā atkritumu laukā atrast nelielu dzelzs gabalu, un no meklēšanas nācās atteikties. Hauels tomēr nolēma nepadoties un joprojām cīnās par pazaudēto bagātību. Dažus pēdējos gadus Džeims Hauels vairākkārt ir iesniedzis pieprasījumus Ņūportas administrācijai par HDD  vērienīgas meklēšanas organizēšanu.

Amatpersonas atkal un atkal viņam atteica, atsaucoties uz neizbēgamām ekoloģiskajām problēmām un triviālo smaku visā pilsētā, pārrokot visas izgāztuves teritoriju. 2021. gadā dārgumu meklētājs pilsētas varas iestādēm piedāvāja 25% no savu BTC vērtības (tobrīd aptuveni 72 miljonus dolāru), taču arī tas nepalīdzēja.

Patlaban, pat ja kurss no maksimumiem ir krities trīs reizes – neveiksmīgā inženiera bitkoini maksā vairāk kā 160 miljonus dolāru.

Hauels tagad ir nolēmis likt likmes uz robotiem. Viņš no amerikāņu Boston Dynamics pasūtīs divus Spot tipa meklēšanas robotsuņus – katru 75 tūkstošu dolāru vērtībā. Dzelzs draugiem būs iesaukas Satoshi un Hal – par godu bitkoina radītājam un kriptogrāfam, kurš ieguva pirmo transakciju.

Pat bez pieskaitāmajām izmaksām jaunais mēģinājums Džeimsam izmaksās 150 tūkstošus dolāru – aptuveni 0,1% no apraktā dārguma vērtības. Tomēr tas ir mazāk kā 25%. Bet jebkurā gadījumā nāksies pierunāt pilsētas amatpersonas atļaut robotiem iekļūt poligonā.

Joprojām paliek neskaidrs – kā robotsuņi ar kamerām vai pat metāla detektoriem gigantiskajā laukā ar visiem iespējamiem atkritumiem spēs atrast klēpjdatora HDD, kas jau atrodas dziļi zem virsmas? Un kāds tagad ir disks pēc deviņu gadu ilgas atrašanās izgāztuvē?

Pašas “pankūkas”, kas atrodas hermētiskā korpusā, iespējams, nav cietušas, taču, pastāvīgi mainoties mitrumam un temperatūrai, materiāla degradācija ir neizbēgama. Magnētiskais ieraksts, visticamāk, ir bojāts, lai gan joprojām ir izredzes atjaunot informāciju ar specializētu aprīkojumu.

Jebkurā gadījumā – meklēšana Hauelam izmaksās simtiem tūkstošu dolāru, bet izredzes uz panākumiem varētu būt labākas. Varbūt neveiksmīgais IT speciālists pēc tik daudziem gadiem atkal ir noilgojies pēc mediju uzmanības un tādā veidā cenšas par sevi atgādināt? Viņa rīcībā ir maz racionalitātes, bet neatlaidība ir pelnījusi cieņu. Džeimsa Hoela vārds jau ir iegājis kriptovalūtu vēsturē – lai arī ne no pašas pozitīvākās puses.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top