Visas ziņas

Viedoklis: bitkoina atbalstītāji būs ieguvēji no Dženetas Jelenas iecelšanas par ASV Finanšu ministrijas vadītāju

Provizoriski ASV Federālās rezervju sistēmas (FRS) bijusī vadītāja Dženeta Jelena ieņems finanšu ministra amatu jaunajā Džo Baidena administrācijā. Un tā ir laba ziņa bitkoina atbalstītājiem, – tā savā vēstulē investoriem apgalvo Morgan Creek Digital līdzdibinātājs Entonijs Pompliano.

Jelena ieņēma FRS vadītājas amatu no 2014. līdz 2018. gadam. Šajā laikā viņa vairākas reizes atstāja negatīvus komentārus par bitkoinu, nosaucot to par “nestabilu vērtības avotu” un “ļoti spekulatīvu aktīvu”.

 

Jelena ir klasiska keinsiānisma ekonomiste. Viņa uzskata, ka ekonomika var normāli funkcionēt tikai ar centrālās bankas iejaukšanos.

Ņemot vērā lielo bezdarbu koronavīrusu pandēmijas dēļ, Jelena jaunajā amatā sāks izmantot visus naudas stimulēšanas instrumentus, – sagaida Morgan Creek Digital līdzdibinātājs.

“Dženeta Jelena, visticamāk, kļūs par bitkoina lielāko sabiedroto tuvāko četru – astoņu gadu laikā,” – raksta Pompliano.

Viņš uzskata, ka Jelenas iecelšana – ņemot vērā viņas pozīciju par ieplūdēm ekonomikā – liecina par gaidāmo augsto inflāciju. Šajā gadījumā pirmā kriptovalūta būs ieguvēja neatkarīgi no tā, vai tas notiks vai nē.

“Kad cilvēki domā, ka tuvojas augsts inflācijas līmenis, tad viņi savu kapitālu pārvieto no tās pasargātos aktīvos”, – atzīmēja līdzdibinātājs Pompliano.

Atgādinām – 2017. gada jūlijā Dženetas Jelenas uzrunu ASV Kongresa Pārstāvju palātas Finanšu pakalpojumu komitejai pārtrauca nezināms vīrietis – viņš turēja rokās plakātu ar aicinājumu pirkt bitkoinu.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top