BitCoin

Atkal runas par bitkoinu maksimālā skaita palielināšanu

21 ir sakrāls skaitlis ikvienam bitkoinu maksimālistam. Tieši tik miljoni BTC monētu tiks iegūti pavisam, un tieši šis cipars figurē daudzos rakstos un ziņās par pirmo kriptovalūtu. Bet ja nu 21 miljons bitkoinu ir pārāk maz?
Pie tāda secinājuma nonākusi vesela kripto entuziastu grupa. Viņi atbalsta BTC maksimālā skaita palielināšanu projekta labā. Taču daudziem izstrādātājiem un vienkāršajiem investoriem tāda izeja tomēr šķiet “zaimojoša”.
Pasākuma “Satoshi Roundtable” laikā pagājušajā nedēļā Mets Luongo piedāvāja pārskatīt Satoši Nakamoto sākotnējos noteikumus. Viņš uzskata, ka tas palīdzēs risināt problēmu ar Lightning Network masveida pieņemšanu. Bet tieši kā?
Tā kā bitkoina halving notiek ik pēc 4 gadiem – teorētiski nākotnē maineriem nebūs izdevīgi apstrādāt transakcijas kriptovalūtas blokķēdē. Turklāt būtiski samazināsies pašu transakciju skaits, jo liela daļa pārskaitījumu notiks Lightning Network. Galu galā tāda situācija izraisīs uzbrukuma 51 draudus bitkoina tīklam.
Tamlīdzīgus paziņojumus pārējie uztvēra ļoti nelabvēlīgi. Nav nekāds brīnums – galu galā bitkoinu maksimālā skaita palielināšana teorētiski izraisīs katras atsevišķas monētas devalvāciju. Turklāt stipri var ciest kriptovalūtas reputācija, jo tās retums un deficīts ir ļoti labs trumpis.
Starp citu – līdz šim neviens nezina, kāpēc Satoši izvēlējās tieši 21 miljonu. Maksimālais skaits satoši – tas ir, bitkoina vismazāko daļu, mistiski precīzi sakrīt ar maksimālo 64 bitu skaitli.
Atkal runas par bitkoinu maksimālā skaita palielināšanu

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top