Tehnoloģijas

Represijas pret Ķinas maineriem izraisījušas bitkoina ieguves sarežģītības samazināšanos

Bitkoina hasrate maijs 2021
Represijas pret maineriem Ķīnā radījušas pirmās sekas. Kā precizē The Block – maininga sarežģītība kritusies par vairāk nekā 15%. 29. maijā šis rādītājs bija 21,05 T. Tikai pirms divām nedēļām bitkoina maininga sarežģītība pārsniedza 25 T.

Iepriekš sarežģītība tika pārrēķināta 13. maijā – tieši tad arī sākās maineru atslēgšana no energoapgādes vairākās lielākajās Ķīnas provincēs. 21. maijā ĶTR Valsts padome pieņēma lēmumu pastiprināt spiedienu uz maininga pūliem. Paralēli Ķīnas varas iestādes paziņoja par nodomu pastiprināt kripto treideru kontroli.

Pagājušās nedēļas beigās bitkoina hashrate turējās ap 150 exsahash sekundē (EH/s). 30. maijā skaitļošanas jaudas samazinājās līdz 121 EH/s – par to liecina BitinfoCharts dati.

Visvērienīgākā maineru atslēgšana no energoapgādes notika Šičuaņā. Šis reģions ir populārs kompāniju vidū, kas nodarbojas ar kriptovalūtu ieguvi. Lietus sezonas aizkavēšanās un iedzīvotāju elektrības pieprasījuma pieauguma dēļ provinces varas iestādes nolēma minimizēt bitkoina maineru energoapgādi.

Daži pūli savas jaudas sākuši pārcelt uz citām valstīm. Eksperti uzskata, ka tuvākajos gados par bitkoina maininga centru kļūs Ziemeļamerika.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top