Visas ziņas

Bitkoinu burgernomika

BTC BURGERMONIKA

Foto: Ashiq Raazz/Pixabay.com

Cik daudz Big Mac burgerus jūs varat iegādāties par 1 bitkoinu?

Mērot pēc Big Mac indeksa, bitkoina (BTC) pirktspēja ir pietuvojusies augstākajam līmenim kopš 2017. gada, nodrošinot vēl vienu digitālās valūtas straujas vērtības pieauguma rādītāju.

Globālais bitkoina pirktspējas indekss nosaka, cik daudz “McDonald’s” Big Mac burgeru jūs varat iegādāties par 1 bitkoinu. Trešdien šis rādītājs pieauga par 0,2%. Citiem vārdiem sakot, vidēji visā pasaulē par 1 bitkoinu var nopirkt 6341,26 Big Mac burgerus.

Amerikas Savienotajās Valstīs, pamatojoties uz abu pašreizējām cenām, par 1 bitkoinu jūs varat iegādāties 3 274,91 Big Mac burgerus.

Pēdējo reizi bitkoina pirktspēja bija tik augsta 2017. gadā, kad digitālās valūtas maksimālā vērtība sasniedza gandrīz 20 000 ASV dolārus. 2017. gada 17. decembrī 1 bitkoina cena bija 6358,5 Big Mac burgeru vērtības apjomā. 2019. gadā  bitkoinu pirktspējas indekss sasniedza zemāko līmeni.

Cik daudz Big Mac burgerus jūs varat iegādāties par 1 bitkoinu?

Cik daudz Big Mac burgerus jūs varat iegādāties par 1 bitkoinu

Bitkoina pirktspējas indeksa pamatā ir slavenais Big Mac indekss, kuru “The Economist” izstrādāja 1986. gadā, lai novērtētu pirktspējas paritāti dažādās valūtās. Pirktspēja ir noderīgs veids, kā izmērīt, cik preces un pakalpojumus var nopirkt vienā naudas vienībā. Lai gan sākumā Big Mac indeksa izstrāde bija kā joks, tas ir kļuvis par vadošo pirktspējas rādītāju un ir izmantots desmitiem akadēmisko pētījumu.

Kopš oktobra sākuma bitkoina pirktspējas indekss ir palielinājies par vairāk nekā 41%. Tajā pašā laika posmā bitkoina cena ir pieaugusi par 39%, liecina “TradingView” dati. Gada laikā bitkoina cena ir pieaugusi par 128%.

Bitkoina pirktspējas indekss ir vislabākais veids kā noteikt tā vērtību. Digitālā valūta ir kļuvusi par drošu inflācijas riska ierobežotāju – šo faktu vēl vairāk uzsver pirktspējas indekss.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top