Tehnoloģijas

Elektriskais taksometrs ar zemūdens spārniem Candela P-12

Elektrisks 'udens taksis
Zviedrijas premium klases elektrisko kuteru ražotājs Candela prezentējis jauno elektrisko ūdens taksometru ar zemūdens spārniem Candela P-12.

8,5 metru garajā transportlīdzeklī, kas paredzēts tradicionālo modeļu ar dīzeļdzinēju aizstāšanai, tiek izmantota elektriskā dzinēja, ar oglekļa šķiedru stiegrota kompozītmateriāla korpusa un zemūdens spārnu kombinācija. Salonā ar panorāmas stiklojumu ir vietas 12 pasažieriem.

P-12 izvēlētā zemūdens spārnu sistēma jau ir izmēģināta uz greznās izklaides laivas Candela C-7. Patentētā kompānijas vadības sistēma nodrošina maksimāli vienmērīgu gaitu, novēršot jūras slimību.

Candela P-12 elektro taksometrs

Jaunuma priekšrocības – mazāks enerģijas patēriņš, mazāks troksnis, vienmērīgāka kustība un ievērojami mazāka ietekme uz apkārtējo vidi. Pēdējais faktors ļauj pārvietoties ar lielu ātrumu zonās, kur parastajiem kuteriem nākas samazināt ātrumu, lai nenodarītu kaitējumu savvaļas iemītniekiem.

Candela P-12 var braukt ar ātrumu 30 mezgli (55 km/h) un tam ir vairāk nekā 2 stundu autonomija ar ātrumu 20 mezgli (37 km/h). Standarta līdzstrāvas ātrās uzlādes ierīce var pilnībā uzlādēt akumulatoru tikai stundas laikā.

Viena no lielākajām jaunās tehnoloģijas priekšrocībām ir ekspluatācijas izmaksas. Saskaņā ar Candela aprēķiniem – P-12 patērē par 80% mazāk enerģijas nekā parastie ūdens taksometri ar iekšdedzes dzinēju. Tas nozīmē, ka pat tirgos, kur fosilā degviela tiek subsidēta, P-12 ekspluatācija būs ievērojami lētāka – nekā līdzīgu kuģu ar iekšdedzes dzinēju.
Ar degvielas cenu 0,6 eiro par litru P-12 ekspluatācija būs par aptuveni 85% lētāka”, – apgalvo ražotājs, solot līdz 2022. gada beigām uzsākt P-12 tirdzniecību.

Avots: Electrek

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top