Visas ziņas

Canon foto kameru izdevies uzlauzt, izmantojot BTC izspiedējvīrusu

Canon foto kameru izdevies uzlauzt, izmantojot BTC izspiedējvīrusu

Digitālo kameru Canon EOS 80D izdevies “uzlauzt”, izmantojot hakeru programmu, kas izspiež bitkoinus. Par to ziņo kibernoziedzības kompānija Check Point Research.

Kompānijas darbinieki izmantojuši kameras attēlu pārsūtīšanas protokolu (PTP) – programmatūru, kas parasti tiek izmantota attēlu pārsūtīšanai no ierīces uz datoru.

Daudzas mūsdienu kameras spēj pārsūtīt attēlus caur WiFi savienojumu, iepriekš to sauca par PTP/IP (attēlu pārsūtīšanas protokols, izmantojot interneta protokolu). Tā noteikti ir noderīga funkcija, ja nav USB kabeļa, bet hakeriem tā piedāvā lielisku iespēju veikt uzbrukumu.

Kā norāda Check Point Research – PTP ir protokols bez autentifikācijas un var atbalstīt desmitiem sarežģītu komandu. Tādējādi hakeri var to izmantot kaitīgā koda ieviešanai pašās kamerās.

Šai gadījumā pētnieki ieviesa izspiedējprogrammu caur WiFi – pēc tam kameras ekrānā parādījās paziņojums ar izpirkuma prasību bitkoinos, pēc kura samaksas failiem jāatgriežas pie īpašnieka.

Par šo ievainojamību kļuva zināms jau šī gada sākumā, pagājušajā nedēļā Canon laida klajā patches kameras programmatūrai un paziņoja par drošības roba novēršanu.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top