Cardano

Cardano bloka lielums tiks palielināts

Cardano update 2021

AlekseyIvanov/Depositphotos

Projekta Cardano izstrādātāji palielinās bloka lielumu līdz 72 KB, lai tiktu galā ar trafiku, kas paredzami palielināsies, aktivizējot decentralizētās lietotnes.

Cardano Architecture direktors Džons Vuds savā blokā paziņoja, ka izstrādātāji pievienos vēl 8 KB, un tādējādi bloka kopējais izmērs palielināsies līdz 72 KB. Šis risinājums ļaus apstrādāt vairāk transakciju sekundē, palielinās blokķēdes caurlaides spēju un padarīs to lietotājiem pievilcīgu.

2020. gadā Cardano tīkls veica vidēji 10 000 transakciju diennaktī. 2021. gadā šis skaitlis pieauga līdz vairāk nekā 200 000 transakcijām diennaktī un joprojām palielinās. Bloka lieluma palielinājums par 12,5% var šķist nenozīmīgs, taču pateicoties tam – blokķēde spēs apstrādāt pieaugošo transakciju apjomu.

Vēl viens bloka lieluma palielināšanas iemesls bija gaidāmā decentralizēto lietotņu (Dapps) izvēršana platformā Plutus. Pēc protokola Alonzo atjaunināšanas Cardano izstrādātāji jau piedāvāja lietotājiem iespēju izveidot smartkontraktus, tāpēc lietotņu izvēršana Cardano ekosistēmā ir tikai laika jautājums. Tāpēc sakarā ar gaidāmo trafika pieaugumu bloka izmēra palielināšana Cardano projektam ir ļoti svarīga.

Līdz ar bloka palielinājumu līdz 11,25 miljoniem pieaugs arī Plutus platformas skriptu atmiņas vienību skaits transakcijai. Tas ļaus izstrādātājiem rakstīt vairāk DApps ar scenāriju iespējām, kas mijiedarbojas ar dalītajiem reģistriem. Cardano Architecture direktors Džons Vuds paskaidroja, ka šīs izmaiņas saistītas ar pieaugošo pieprasījumu no izstrādātāju puses.

“Plutus atmiņas robežu palielināšana nozīmē, ka viņi var izstrādāt sarežģītākus Plutus scenārijus un esošie scenāriji varēs apstrādāt vairāk datu elementu, palielināt paralēlismu vai citādi paplašināt savas iespējas”.

Šī ir tikai pirmā izmaiņu modifikāciju sērijā, kas notiks, lai paplašinātu reālās Plutus skriptu iespējas. Šīs izmaiņas komanda plāno ieviest testa tīklā 25. novembrī. Pēc testēšanas tās tiks izmantotas galvenajā blokķēdē 2021. gada 1. decembrī.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top