Pasākumi

Čehijas konferences rezultāti: Blockchain & Bitcoin konference Prāgā

ehijas konferences rezultāti: Blockchain & Bitcoin konference Prāgā

Prāgas konferencē piedalījās vadošie blokķēdes tehnoloģijas speciālisti no Čehijas un tehnoloģijas entuziasti no citām valstīm. Konferenci atklāja Euro Digital Partners līdzdibinātājs Šons Patersons.

Pēc moderatora apsveikuma runas, runātāji diskutēja par galvenajiem tehnoloģijas jautājumiem, kas ir šobrīd būtiski –  blokķēdes tehnoloģijas juridiskie aspekti, tehnoloģijas pielietojums un nozares perspektīvas.

Hyperledger: korporatīvās blokķēdes

IBM rūpnieciskās nozares tehniskais vadītājs Miroslavs Ivahovs pastāstīja, kas ir Hyperledger, un kā projekta tehnoloģija varētu palīdzēt atrisināt korporatīvo blokķēžu problēmas.

Eksperti runāja par vairākiem blokķēdes tehnoloģijas risinājumiem: TradeLens konteineru pārvadāšanai, Food Trust pārtikas drošībai, un World Wire globāliem naudas pārskaitījumiem.

“Mūsdienās pārtikas ražošanas nozarē ir būtiski vairāki faktori: produkta drošība, piegādes ķēdes optimizācija, pārtikas atkritumi un patērētāju izvēle,” skaidroja eksperts. Viņš uzskata, ka Food Trust var atrisināt šīs problēmas: jaunizveidotā platforma ļauj izsekot produktu izcelsmi, pārbaudīt sertifikātu esamību, produktu svaigumu un nodrošināt produktu piegādi.

Ziņots, ka TradeLens apvieno pārvadātājus un nodrošina drošu informācijas apmaiņu loģistikā. Konferences runātājs uzsvēra šādas World Wire priekšrocības: darījumu caurredzamība, likumā noteikto prasību ievērošana un drošība.

Blokķēdes tehnoloģija uzņēmumos

Daniels Sego, galvenais DLT izstrādātājs kompānijā Interticket, savā prezentācijā par blokķēdes platformām arī pievērsa konferences apmeklētāju uzmanību Hyperledger projektam konsorcijiem un uzņēmumiem.

Speciālists norādīja, ka konsorcijiem ir nepieciešams ātrums, efektīva darbība un konfidencialitāte, tajā pat laikā uzņēmumiem ir jācenšas ievērot KYC, AML un GDPR noteikumus.

Kā izteicās eksperts, Hyperledger projekts piedāvā nepieciešamos risinājumus blokķēdes tehnoloģijai, savukārt Enterprise Ethereum, Quorum, R3 Corda, and Azure Blockchain nodrošina platformu darbību.

 

Droši digitālie maki

Monero Hardware komandas vadītājs Maikls Šlo Bennevics savu prezentāciju veltīja blokķēdes drošībai. Viņš uzsvēra blokķēdes tehnoloģijas iespējas nodrošināt digitālo maku drošību.

Konferences runātājs īpašu uzmanību pievērsa jaunajām blokķēdes tehnoloģijas iespējām: piegādes ķēžu izsekošanai, apdrošināšanas aktīvu pārvaldībai, inventāra reģistram un loģistikai.

Blokķēdes juridiskie aspekti

Squire Patton Boggs partnere Danica Šebestova pievērsa uzmanību blokķēdes projektu juridiskajiem jautājumiem.

Eksperte minēja, ka juristiem un blokķēdes izstrādātājiem būtu jāsadarbojas. Abu nozaru speciālistiem ir svarīgi risināt visu, kas ir saistīts ar KYC, AML, GDPR un viedajiem līgumiem.

  1. Šebestova nosauca valstis, kas pozitīvi izturas pret blokķēdes tehnoloģiju: Šveice, Itālija, Francija, Lihtenšteina, Džersija, Gibraltārs un Malta, un kuras nodrošina draudzīgu vidi kriptovalūtas maiņai. Savukārt, Apvienotā Karaliste, Nīderlande un Francija ir pievērsušās stingrāku regulu izstrādei kriptovalūtas nozarē.

Atbilstība AML un KYC noteikumiem

Thompson & Stein vecākais partneris Artūrs Kuczmovskis sīki izskatīja AML un KYC noteikumus attiecībā uz ICO un kriptovalūtas maiņas platformām.

Konferences runātājs uzsvēra, ka, lai aizsargātu blokķēdes tehnoloģijas biznesu, ir jāpievērš uzmanība sekojošiem jautājumiem: naudas atmazgāšanas apkarošanai, mērķtiecīgām finanšu sankcijām un klientu pazīšanas principam.

Lai izveidotu un ieviestu efektīvu ‘Pazīsti savu klientu’ principa politiku, ir nepieciešami trīs elementi: Klientu identifikācijas programma (CIP), Klientu uzticamības pārbaude (CDD) un nepārtraukta uzraudzība.

Izstādes dalībnieki un sponsori

Pasākumā bija demonstrācijas zona, kurā blokķēdes tehnoloģijas uzņēmumi iepazīstināja izstādes apmeklētājus ar savām idejām un jaunajiem projektiem. Savus risinājumus prezentēja kriptovalūtas tirdzniecības pakalpojumu nodrošinātāji, kriptovalūtas ieguves iekārtu ražotāji un jaunie uzņēmumi ar inovatīvām metodēm jauno tehnoloģiju integrēšanai.

Izstādē piedalījās Aerum projekta pārstāvji. Šī projekta ietvaros tiek attīstīta jaunākās paaudzes blokķēdes tehnoloģija. Projekta uzdevums ir izveidot atbilstošu infrastruktūru finanšu tirdzniecības platformām ar decentralizētu ekonomiku.

 Cryptoshib demonstrēja divus jaunus projektus: pakalpojumu vienkāršiem naudas pārskaitījumiem – Paycore; un konfidenciālu blokķēdes platformu – XUEZ.

Šodien Prāga norisinās Blockchain & Bitcoin konference, kur demo zonā sastopama ari Cryptoshib

Cryptoshib

SnowGem iepazīstināja izstādes apmeklētājus ar savu blokķēdes tehnoloģijas risinājumu: jaunu kriptovalūtu, kas balstās uz Zcash un nodrošina ātrus un privātus darījumus. Turklāt tās tīkls ir pilnībā aizsargāts no kiberuzbrukumiem.

Smile-Expo izsaka pateicību izstādes dalībniekam un pasākuma sudraba sponsoram  – Currency.com. Kompānija piedāvā unikālu risinājumu tokenizētiem aktīviem. Tā kļuva par pasaules pirmo regulēto kriptovalūtas maiņas platformu, kas tika licencēta atbilstoši Baltkrievijas Republikas Dekrētam Nr. 8 „Par digitālās ekonomikas attīstību”.

Konferencē arī piedalījās Nigels Krome – MLRO & Currency.com vadītājs. Viņš pastāstīja par tokenizēto aktīvu potenciālu.

Atsauksmes par piekto Blockchain & Bitcoin konferenci Prāgā

“Pasākumā varēja gūt ieskatu tādās tēmās kā publiskā blokķēde, dalītās virsgrāmatas tehnoloģija un blokķēdes tehnoloģijas juridiskie aspekti. Konference bija organizēta ļoti augstā līmenī,” savu viedokli par pasākumu izteica Daniels Sego.

“Es lepojos, ka varēju konferencē darboties kā moderators, kurā bija izstrādāti neticami lieliska programma: prezentācijas un kontaktu veidošana ir diezgan nozīmīga pasākuma daļa,” ar saviem ieskatiem par konferenci dalījās Šons Patersons.

Atsauksmes par piekto Blockchain & Bitcoin konferenci Prāgā

 

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top