Tehnoloģijas

Ceļu satiksmes negadījumā, kurā bija iesaistīta Tesla Model Y automašīna, iespējams, ir vainojams tomēr pats autovadītājs (Video)

Tesla avarē

2022. gada novembra vidū Ķīnas sociālajos medijos bija nopublicēts video, kurā bija redzams, kā balts Tesla Model Y elektromobilis lielā ātrumā brauc Guangdong provinces ielās, izraisot divu cilvēku nāvi. Kā izrādījās, negadījumā, iespējams, tomēr bija vainojams autovadītājs.

Videonovērošanas kameru uzņemtajā materiālā bija redzams, kā autovadītājs mēģina novietot automašīnu stāvvietā, taču pēc tam strauji sāk braukt pa ceļu uz priekšu un ietriecās citos transportlīdzekļos, ieskaitot velosipēdus un motociklus, nogalinot divus cilvēkus un beigās ietriecoties veikala skatlogā.

Y modeli vadīja 55 gadus vecs vīrietis. Sākotnēji tika pieņemts, ka elektromobilis darbojās autopilota režīmā. Pēc tam informācija tika papildināta – autovadītājam bija problēmas ar bremzēm, taču Tesla nekavējoties noliedza šo informāciju.

Dažus mēnešus vēlāk tika publiskoti dati no automašīnas video reģistratora. Iegūtā informācija liecina, ka dažas sekundes pirms negadījuma akseleratora pedālis bija pilnībā nospiests un netika bremzēts. Turklāt autovadītājs pats vadīja auto, tas norāda, ka negadījuma brīdī autopilots bija deaktivizēts. Negadījuma izmeklēšana joprojām turpinās.

Avots: Electrek

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top