Tehnoloģijas

Chainalysis: kriptovalūtu loma terorisma finansēšanā ir nenozīmīga

Chainalysis: kriptovalūtu loma terorisma finansēšanā ir nenozīmīga

Chainalysis analītiķi norādīja, ka pārskaitījumi kriptovalūtās terorisma finansēšanai veido nenozīmīgu daļu – teroristi galvenokārt izmanto fiat valūtas.

Chainalysis pētnieki norāda, ka dažas teroristu organizācijas patiešām izmanto kriptovalūtas, taču to īpatsvars kopējā līdzekļu plūsmā ir nenozīmīgs. Pēc ekspertu domām, daudzas amatpersonas un analītiķi pārspīlē kriptovalūtu lomu šādā finansēšanā.

“Lai gan terorisma finansēšana aizņem tikai nelielu daļu no nelikumīgajiem kriptovalūtu darījumiem (un to ir arī ļoti maz), daži grupējumi saņem, glabā un pārvieto līdzekļus, izmantojot digitālos aktīvus. Tomēr šādas organizācijas vēsturiski ir izmantojušas un, visticamāk, turpinās izmantot tradicionālās metodes, kas balstītas uz fiat valūtām. To vidū ir dažādas finanšu iestādes un čaulas kompānijas,” uzsvēra Chainalysis analītiķi.

Speciālisti atgādināja, ka pati kriptovalūtu būtība nav pārāk piemērota teroristiem – darījumi tiek reģistrēti blokķēdē, tāpēc izlūkošanas dienesti un analītiskie uzņēmumi spēj atklāt un novērst terorisma finansēšanu, izmantojot digitālos aktīvus.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top