Tehnoloģijas

Kriptovalūtas Chia cena kritusies un maineri sākuši izpārdot HDD un SSD diskus

Chia cenas kritums

Coinmarketcap

Kriptovalūtas Chia kurss četru mēnešu laikā samazinājās par 85%, un līdz ar to sākās tās ieguvei izmantoto HDD un SSD masveida izpārdošana. Par to vēsta VNExpress.

Izdevums pievērsa uzmanību lielajam skaitam sludinājumu par cieto disku pārdošanu vienā no profila Facebook grupām.

“Chia cenu svārstības rosināja investorus pārdot savas iekārtas ar zaudējumiem, jo pārdevēju ir vairāk, nekā pircēju”, – paziņoja kopienas administrators Hoangs Čungs.

Maija vidū Chia cena attiecībā pret ASV dolāru bija 1551 USD. Jau līdz mēneša beigām tā zaudēja pusi vērtības.

Pateicoties ažiotāžai, kad monētas vērtība bija augsta, HDD ar 6 TB atmiņu cena pieauga gandrīz līdz 300 dolāriem. Tagad maineri šīs iekārtas realizē par 110 dolāriem. Un, spriežot pēc dinamikas, cenas turpinās samazināties.

Atgādinām – BitTorrent protokola autora Brema Koena izveidotais tīkls Chia Network izmanto konsensa Proof-of-Space un Proof-of-Time algoritmus. Aprīlī, pieaugot interesei par monētu, maineri Ķīnā radīja lokālu HDD un SSD deficītu.

Izveidotāji monētu pozicionēja kā ekoloģiski tīru kriptovalūtu. Viņi to paskaidroja ar to, ka cietos diskus un cietvielu atmiņas iekārtas ir vienkāršāk atrast pārdošanā un tie patērē daudz mazāk enerģijas.

Saskaņā ar Chia Explorer datiem – šobrīd monēta aizņem diska telpas apjomu 41,3 eksabaitu apmērā – vairāk nekā 2,5 miljonus HDD ar 16 TB kapacitāti.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top