Tehnoloģijas

Salvadoras valdība nereaģē uz problēmām ar nacionālo kriptovalūtu maku Chivo

Chivo wallet

Bitkoina kā maksāšanas līdzekļa pieņemšana Salvadorā nacionālā mērogā nav iztikusi bez starpgadījumiem. Piemēram – oktobrī jau rakstījām par incidentiem, kuros valsts pilsoņi pēkšņi pazaudēja savus bitkoinus no nacionālā kripto maka Chivo. Skandāls pamazām izvēršas un tagad ir sasniedzis prezidentu Najibu Bukeli. Tiesa – viņš pats pagaidām nekādus paziņojumus saistībā ar šo problēmu nav sniedzis. 

Atzīmēsim, ka par problēmām ar kriptovalūtu maku vēstījām arī agrāk. Tostarp rudens vidū vietējie iedzīvotāji ziņoja par 30 dolāru pazušanu, kam bija jābūt pārskaitītiem, reģistrējoties jaunajā Chivo kontā. Tātad – visticamāk, ka krāpnieki ir izmantojuši citu cilvēku personas datus un ieguvuši svešus līdzekļus.

Kur pazūd Salvadoras iedzīvotāju bitkoini?

Kriptovalūtu lietotājs ar segvārdu El Comisonado ir apkopojis jau vairāk nekā 50 ticamus gadījumus, kad Salvadoras pilsoņi ir sūdzējušies par monētu pazušanu no viņu maciņiem, par to raksta Decrypt.

Valdība klusē un neatzīst maka problēmas. Tā tieši ir viena no tām lietām, kur cilvēkiem vajadzīga skaidrība šeit un tagad. Daudzi no viņiem ir gaidījuši mēnešiem ilgi, lai izskatītu viņu sūdzības par kriptovalūtas pazušanu.

Sabiedriskais darbinieks attiecīgi uzsver digitālo aktīvu pazušanas svarīgumu vietējiem iedzīvotājiem. Daži no viņiem tomēr pārskaita savus ietaupījumus uz BTC, cerot nopelnīt.

No cietušo vidus uz žurnālistu lūgumiem sniegt komentārus atsaucies vēl viens kripto entuziasts ar segvārdu Rogzy. Lūk, viņa replika, kurā vietējais iedzīvotājs dalās attieksmē par radušos situāciju.

Nedomāju, ka Chivo ir drošs. Neviens to nevar apstiprināt. Turklāt pašlaik to izmanto tikai nedaudzi – lielākā daļa vienkārši nesaprot, kā tas darbojas.

Prezidents Bukele pagaidām vēl nav sniedzis nekādus oficiālus paziņojumus saistībā ar sūdzībām par Chivo. Viņš pats ir zināms ar savu autoritāro politiku, kuras fonā viņam valstī nav vērā ņemamu pretinieku, kuri varētu kritizēt viņa bitkoina pieņemšanas  stratēģiju. Mēs uzskatām, ka tik svarīgs notikums kripto industrijai ar lielu varbūtību to tikai nomelnos, ja salvadoriešu problēmas ar viņu bitkoiniem netiks nekavējoties atrisinātas, bet trūkumu mērogs pieaugs.

Bez šādām problēmām, acīmredzot, iztikt neizdosies – taču šajā gadījumā viss ir atkarīgs no vēlmes un spējas tās atrisināt. Un, ja šo sastāvdaļu nebūs, tad pilsoņu uzticība jaunajam risinājumam mazināsies – un tas katrā ziņā ietekmēs arī bitkoina reputāciju.

 

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top