Mainings

Cietumsods par “nelikumīgu kriptovalūtas mainingu”

Nelikumīga pārlūka mainings

24 gadus vecam Japānas pilsonim piespriests cietumsods par Coinhive skripta lietošanu “nelikumīga pārlūka maininga” nolūkā, lai gūtu pašlabumu.

Kā ziņo vietējie plašsaziņas līdzekļi – aizdomās turamais, kurš tika arestēts gada sākumā, tika atzīts par vainīgu “nelikumīgā kriptovalūtas mainingā”, ar ko viņš nodarbojās divus mēnešus – no 2018. gada janvāra līdz februārim, kopumā iegūstot pavisam 45 tūkst. $.

Neveiksmīgā mainera advokāts gan apstrīdēja un paziņoja, ka tas iebūvējis maininga bibliotēku  Coinhive krāpšanas rīkā nenosauktai spēlei, bet pēc tam to izplatīja internetā. 2 mēnešu laikā krāpšanas programmu lejupielādēja pavisam 90 reizes, un tā autors ieguva tikai 5000 jenas.

Tomēr Amagasaki pilsētas tiesa pieņēma apsūdzošu spriedumu, piespriežot apsūdzētajam gadu cietumā un atliekot soda izpildi uz trīs gadiem.

Tas Japānā ir pirmais precedents, kad tiesa piespriež cietumsodu par nelikumīgu mainingu. Bez tam 2018. gada jūnija beigās Japānā tika arestēti vēl 16 cilvēki ar tādu pašu apsūdzību, un tagad viņi visi gaida tiesu.

Iepriekš antivīrusa programmatūras kompānijas Avira un Adguard brīdināja lietotājus par to, ka vairāk nekā 150 domēnu ar paplašinājumu ro tika izmantoti scenārija CoinHive izvietošanai, kas iegūst kriptovalūtu Monero. Kopš tā laika vadošās antivīrusa kompānijas klasificējušas CoinHive kā ļaundabīgu programmatūru, jo tā slepus maino kriptovalūtas bez lietotāja atļaujas. Ieguves akts var arī pārlādēt upura procesoru, kas traucē normālai datora darbībai.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top