Tehnoloģijas

Cik bitkoinu ir pazaudēts dažādu kriptovalūtu biržu krīzēs?

Cik bitkoinu ir pazaudēts dažādu kriptovalūtu biržu krīžu dēļ

Bitkoina maksimālais piedāvājums ir 21 miljona BTC apmērā, kas tiks orientējoši iegūti līdz 2140. gadam. Šo īpašību kriptovalūtas protokolā ierakstīja anonīmais izveidotājs Satoši Nakamoto – un diezin vai tas kaut kad mainīsies, lai gan diskusijas šai sakarā iepriekš ir bijušas.

Kopumā no 21 miljona bitkoinu samainoti jau aptuveni 19,2 miljoni, turklāt no tiem vairāk nekā 1,2 miljoni BTC uz visiem laikiem pazaudēti četrpadsmit kripto biržu krīzes vai citu problēmu dēļ pēdējās desmitgades laikā. Šādu statistiku sniedz eksperti. Par notiekošo stāstām sīkāk.

Mēs precizējām jaunākos datus: pašreiz apgrozībā ir aptiveni 19,20 miljons bitkoinu. Zināma daļa kriptovalūtas ir uz visiem laikiem tomēr pazaudēta, jo BTC agrīnie lietotāji varēja gluži vienkārši bezatbildīgi izturēties pret monētu uzglabāšanu to zemās cenas dēļ.

Neraugoties uz digitālo aktīvu nišas ieilgušo ziemu, populāro kriptovalūtu uzkrāšana turpinās.

bitkoinu adrešu skaits

Bitkoinu adrešu skaits

Pateicoties Glassnode analītiķu datiem, kļuva zināms, ka bitkoinu adrešu skaits ar vismaz 10 BTC bilancē pēdējos 22 mēnešos ir sasniedzis maksimumu. Pašlaik to ir mazliet vairāk par 152 tūkstošiem. Tātad, neraugoties uz nenoteiktību, investori ir gatavi jau agresīvi atpirkt viņus interesējošos digitālos aktīvus. Ne mazāka interese manīta par bitkoina ieguves nišu. Vakardienas BTC maininga sarežģītības pārrēķins rezultātā rādītājs pieauga līdz rekordam – 36,95 T. Tādējādi pirmās kriptovalūtas ieguve vēl nekad nav bijusi tik sarežģīta.

Cik bitkoinu ir apgrozībā?

Saskaņā ar Cointelegraph avotu datiem – 5,7 procenti no maineru iegūtā bitkoinu skaita uz visiem laikiem ir pazaudēti tirdzniecības platformu aizvēršanas, bankrota, uzlaušanas vai citu incidentu laikā.

Cik bitkoinu ir apgrozībā?

Kā redzams sarakstā – ar lielu pārsvaru pazaudēto BTC skaita ziņā ieņem bēdīgi slavenā kripto birža Mt. Gox. Otrajā vietā ierindojusies Bitfinex, kas zaudējusi aptuveni 120 tūkstošus BTC hakeru uzbrukuma gaitā.

Saraksta apakšā ir arī FTX – Sema Bankmana Frida tirdzniecības platforma, kas bankrotēja pirms divām nedēļām. Šī incidenta gaitā no bitkoina cirkulējošā piedāvājuma “izkrita” aptuveni 70 tūkstoši monētu. Eksperti uzskata, ka kreditoriem tuvāko gadu laikā var neizdoties tikt pie šīm monētām, tāpēc daļu no šo kripto aktīvu apjoma pilnīgi iespējams varēs norakstīt.

Pateicoties tiesas dokumentiem kļuvis zināms, ka FTX jaunais ģenerāldirektors Džons Rejs saņem 1300 dolāru stundā. Viņš ir pieredzējis jurists, kurš agrāk palīdzēja kreditoriem saņemt naudu pēc dažādu populāru kompāniju krīzēm.

TX jaunais ģenerāldirektors Džons Rejs

Jaunā FTX vadītāja atalgojuma dati

Šogad ziņu medijos bez FTX bieži figurēja arī neveiksmīgais kripto projekts Terra un tā dibinātājs Do Kvons. Nesen kļuva zināms, ka Dienvidkorejas prokuratūra arestējusi Terraform Labs līdzdibinātājam Sin Hen Son (Daniels Šins) piederošos aktīvus vairāk nekā 100 miljonu dolāru vērtībā. Iemesls šādai rīcībai ir viņa loma Terra ekosistēmas krīzē maijā.

Šina aktīvu aresta pieprasījums ir daļa no izmeklēšanas lietā pret Do Kvona dibināto kompāniju Terraform Labs. Prokurori uzskata, ka Kvona partneris ir guvis nelikumīgu peļņu no digitālajiem aktīviem, kas saistīti ar Terra, tostarp tokeniem LUNA un UST – vēlāk pārdēvētiem par LUNC un USTC. Varas iestādes uzskata, ka Šins ir pārkāpis vietējos likumus par kapitālu, slepeni pārdodot tokenus pirms projekta kraha.

Starp citu – Do Kvons pats nesen solīja atklāt savu īsto atrašanās vietu: viņš it kā organizē savu kripto konferenci, uz kuru aicina arī varas iestāžu pārstāvjus. Atgādinām – Kvonu jau meklē Interpols un pat saniknotu investoru grupa, kuri projektā ir pazaudējuši savu naudu. Terra kraha mērogs lēšams desmitos miljardos dolāru.

Nesenā FTX krīze daudziem kriptovalūtu cienītājiem liks iepazīties ar monētu uzglabāšanas iespējām – tostarp izmantojot Ledger aparatūras makus. Kriptovalūtu biržas tai pašā laikā mēģinās atjaunot uzticību, apstiprinot savā rīcībā esošos aktīvus. Citiem vārdiem sakot – tām ir jāpierāda, ka lietotāju monētas vienmēr ir gatavas izņemšanai, un tās netiek izmantotas aizdevumiem citām kompānijām vai – vēl ļaunāk – tirdzniecības darījumiem. Tātad ilgtermiņa perspektīvā FTX nāve noteikti padarīs digitālo līdzekļu nozari drošāku.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top