Mainings

Cik daudz datoru videokaršu izpirka kriptovalūtu maineri?

Kriptovalūtu maineri izpirka 20% no visām tirgū pieejamajām videokartēm
Saskaņā ar jaunākajiem Bitpro Consulting datiem, pēdējā pusotra gada laikā kriptovalūtu ieguvēji visā pasaulē videokartēs iztērējuši aptuveni 15 miljardus ASV dolāru.

Dati liecina, ka 2021. gadā ražotāji tirgū piegādāja 49 miljonus grafisko karšu aptuveni 51,8 miljardu dolāru vērtībā. Tas ir, videokartes vidējā pārdošanas cena bija vairāk nekā 1050 USD, kas ir divas reizes augstāka nekā, piemēram, 2019. gada trešajā ceturksnī.

Izmantojot šādus datus var pieņemt, ka maineri pusotra gada laikā iegādājušies aptuveni 14,2 miljonus datoru videokaršu. Tomēr šis skaitlis nav precīzs, jo daži maineri izmantoja īpašas ieguves iekārtas, kuras netika uzskaitītas, savukārt citi ieguvei izmantoja spēļu klēpjdatorus. Tātad faktiskais uz maineru saimniecībām nosūtīto GPU skaits var atšķirties.

Katrā ziņā pat 14,2 miljoni ir daudz. Pusotra gada laikā pasaulē tika pārdotas aptuveni 73,55 miljoni datoru grafikās kartes, tas ir, maineri izpirka aptuveni 20% no visām videokartēm. Ņemot vērā, ka GPU tirgus pašlaik ir aptuveni sadalīts starp galddatoriem un klēpjdatoriem, šķiet, ka maineri šajā periodā ir atpirkuši aptuveni 10% no visiem tirdzniecībā pieejamām GPU.

Šobrīd, sakarā ar kriptovalūtu zemo cenu, maineru pieprasījums pēc videokartēm ir sarucis līdz minimumam un arī to cena ir attiecīgi samazinājusies.

Avots: Tomshardware

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top