Tehnoloģijas

Cik izmaksā vienas HIMARS raķetes palaišana

Cik izmaksā vienas HIMARS raķetes palaišana

Teritoriālās aizsardzības spēku 103. brigādes kapteinis Aleksandrs Gaņuščins nacionālā “Telemarafona” ēterā pastāstīja, cik izmaksā HIMARS raķešu palaišana.

Viņš norādīja, ka amerikāņu daudzkārtējās raķešu palaišanas sistēmas netiek izmantotas, lai iznīcinātu kādu konkrētu reaktīvo raķešu palaišanas sistēmu. HIMARS ir vairāk nekā 40 elementi, kas var patstāvīgi sasniegt mērķus. Vienas raķetes izmaksas ir 150 000 USD, bet pilna komplekta palaišana — 1 000 000 USD. Aleksandrs Gaņuščins atzīmēja, ka militārās kampaņas laikā Irākā ASV veica 5900 palaišanas. Saskaņā ar informāciju no Vikipēdijas, HIMARS MLRS cena ir vairāk nekā 5 000 000 USD.

Kapteinis sacīja, ka Krievijas karaspēka galvenā priekšrocība ir nevis modernu raķešu sistēmu klātbūtne, bet gan ievērojams munīcijas daudzuma pārsvars. Tāpēc HIMARS tiek izmantots, lai pārtrauktu ieroču piegādes ķēdes.

Ukrainas aizsardzības spēki aktīvi izmanto amerikāņu MLRS, lai iznīcinātu munīcijas noliktavas. Divu nedēļu laikā, lietojot HIMARS, īslaicīgi okupētajā teritorijā tika iznīcināti vairāk nekā divi desmiti noliktavu.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top