Ethereum

Cik pelnīs validatori Ethereum 2.0?

Cik pelnīs validatori Ethereum 2.0?

Pēc pārejas uz algoritmu Proof-of-Stake – transakciju pievienošanas funkciju blockchain Ethereum 2.0 videokaršu īpašnieku vietā pildīs validatori – proti, tīkla kontrolējošie mezgli. Katrs no tiem varēs nopelnīt no 4.6 līdz 10.4 procentiem gadā ETH kā atlīdzību par steikingu. Lai iegūtu validatora lomu, nepieciešams īpašā smartkontraktā bloķēt vismaz 32 ETH.

Kas un cik saņems?

Nesenajā konferencē Devcon 5 ConsenSys stratēģiskās nodaļas vadītājs Kolins Maiers paziņoja, ka katram validatoram patiešām jāliek bankā 32 ETH, lai sāktu pildīt savus pienākumus. Šobrīd šī summa ir 5664 dolāri. Proti – pēc pašreizējās likmes ienākumi būs ekvivalenti 260 līdz 589 dolāriem gadā. Procents (no 4,6 līdz 10,3 gadā) atkarīgs no ETH kopējā apjoma tīkla steikos. Ja tie būs minimālie 2 miljoni, tad procents būs 10,4, ja maksimālie 10 miljoni – tad gada procenti samazināsies līdz 4,6 procentiem.

Cik pelnīs validatori Ethereum 2.0?

Ethereum 2.0 tīkla dalībnieku atlīdzība. Avots: ETH 2.0 tabula Economics

Ar Proof-of-Stake lietotājs it kā fiksē savā kontā noteiktu daudzumu monētu un piedalās bloku pievienošanā. Atšķirībā no PoW – iekārtu jaudai šeit nav nozīmes. Turklāt lielākas bilances īpašniekam būs lielāka iespējamība atrast bloku.

PoS arī aizsargā blokķēdi, jo daļu īpašnieki nav ieinteresēti kaut kādos uzbrukumos tīklam un citos riskos. Jo tādā gadījumā kriptovalūtas kurss acīmredzami kritīsies, un tas iespaidos viņu bilances.

Maiers arī pastāstīja par instrumentu ar nosaukumu ETH 2.0 Calculator. Tas ļauj validatoram aprēķināt potenciālo peļņu un gada ieņēmumus, ņemot vērā elektroenerģijas un iekārtu apkopes  izmaksas. Instrumentam veltīts čats Telegram, kuru izveidojis pats Maiers. Tagad tam pievienotā paziņojumā var atrast online tabulu ar detalizētu ierindas validatora ieņēmumu posteņu aprakstu.

Starp citu – pati pārejas procedūra uz Ethereum 2.0 būs ātra – tam pietiks ar sešām stundām. Tādējādi parastais lietotājs to nepamanīs. Turklāt sākotnējā blokķēde Ethereum 1.0 pastāvēs, bet zaudēs savu vērtīgumu.

Jāatzīmē, ka Ethereum 2.0 darbosies minimālās nepieciešamās emisijas modelis (MNI). Citiem vārdiem sakot – jaunas ETH monētas tiks emitētas tikai validatoru atlīdzības izdevumu segšanai. Kripto investore Raiena Šona Adamsa no Mythos Capital uzskata, ka tamlīdzīgai monetārajai politikai ir ļoti liela priekšrocība, salīdzinot ar bitkoinu.

BTC maksimālais monētu skaits ir ierobežots, tāpēc pēc pēdējā bitkoina ieguves maineri varēs gūt ienākumus tikai no komisijas maksām par transakcijām. Adamsa atzīmē, ka tādā situācijā galvenajai kriptovalūtai nebūs nepieciešamo līdzekļu tīkla aizsardzībai, bet maineriem  vairs nebūs stimula atbalstīt bitkoina blokķēdi.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top