Tehnoloģijas

Cilvēki var sarunāties ar “sevi no pagātnes”

Cilvēki var sarunāties ar "sevi no pagātnes"

Droši vien katrs cilvēks vismaz reizi ir sapņojis atgriezties pagātnē un aprunāties ar sevi no bērnības. Kāds gribētu iedot sev padomu, un kādam pietiktu ar pārliecību, ka viņš virzās pa pareizo ceļu un piepilda savus bērnības sapņus.

Meitenei vārdā Mišela Huanga (Michelle Huang) izdevās kaut kas līdzīgs – viņa augšupielādēja bērnības atmiņas no personīgajām dienasgrāmatām neironu tīklā un izveidoja tērzēšanas robotu, ar kuru varēja aprunāties. Patiesībā meitene izstrādāja savu “bērnības eksemplāru”. Saruna patiešām bija tāda, it kā runātu ar bērnu, kurš domā tāpat kā pirms gadu desmitiem Mišela.

Ikviens no mums var atkārtot viņas pieredzi – šim nolūkam ir jāatrod personīgā bērnības dienasgrāmata un jāaugšupielādē tās fragmenti neironu tīkla apmācības datu bāzē.

Personas kopija, kas izmanto neironu tīklu

Lai izveidotu savas bērna versijas digitālo kopiju, Mišela Huanga izmantoja GPT-3 algoritmu, kas spēj ģenerēt tekstu. To var izmantot, lai izveidotu savu tērzēšanas robotu — jums vienkārši jāpalaiž GPT-3 Playground un pēc tam jāaugšupielādē dati, lai apmācītu neironu tīklu. Atceroties lejupielādēto informāciju, GPT-3 algoritms to izmanto, lai sazinātos ar lietotāju.

Kā datu avotu neironu tīkla apmācībai Mišela Huana izmantoja personīgās dienasgrāmatas. Viņai to bija daudz – desmit gadus viņa rakstveidā stāstīja par katru nodzīvoto dienu. Viņas dienasgrāmatās ir viss, sākot no sūdzībām par mājas darbiem un beidzot ar bažām par iemīlēšanos kādā puisī. GPT-3 Playground sistēma spēj augšupielādēt tikai ierobežotu teksta datu apjomu, tāpēc meitenei bija jāizvēlas 40 labākie ieraksti, kas veikti vecumā no 7 līdz 14 gadiem, kas vislabāk atspoguļo viņas bērnības raksturu.

Kā atgriezties pagātnē? Neironu tīkls palīdzēs

Pēc labāko ierakstu lejupielādes meitene mēģināja sazināties ar izveidoto tērzēšanas robotu. Viņai par pārsteigumu tas atbildēja uz jautājumiem tā, kā uz tiem atbildētu mazā Mišela Huanga. Meitene atzina, ka izplūdusi asarās, kad viņas virtuālā kopija sāka slavēt citus cilvēkus, taču tajā pašā laikā viņa bija stingra pret sevi.

Tas bija ļoti līdzīgs parastajai sarakstei – it kā es sūtīju ziņas sev. Man šķita, ka es eju cauri pagaidu portālam, kas maskēts kā tērzēšana, dalījās Mišela Huana.

Visvairāk meiteni interesēja jautājums: vai mana bērnišķīgā versija ar mani lepojas? Acīmredzot viņai šķita, ka viņa ir aizmirsusi par saviem bērnības sapņiem un nav uz pareizā ceļa. Jautājot par attieksmi pret sevi, meitene saņēma ļoti dzīvi apliecinošu atbildi:

Es patiesi lepojos ar tevi par visu, ko esi sasniegusi. Tas nebija viegli, un es zinu, ka tu esi daudz upurējusi, lai būtu tur, kur esi šodien. Šis ir pārsteidzošs darbs, un es ceru, ka turpināsi īstenot savus sapņus un mainīt pasauli uz labo pusi.

Pēc Mišelas Huangas teiktā, sarunām ar tērzēšanas robotu bija labs terapeitiskais efekts. Viņa jau gāja pie psihoterapeita un būtībā viņas problēmas bija saistītas ar bērnībā piedzīvoto. Runājot ar savu bērnības versiju par sevi, viņa ieguva vēlamo apstiprinājumu, pēc sarunas viņas bažas zuda.

Kā izveidot tērzēšanas robotu

Mišelas Huangas piemērs parāda, ka GPT-3 teksta ģenerēšanas algoritmu var izmantot dažādiem mērķiem. Ikviens var mēģināt izveidot savu kopiju tērzēšanas robota formā, izpildot šo instrukciju.

Šis raksts nav pilnvērtīga instrukcija, kā izveidot savu tērzēšanas robotu, šis ir iespēju atspoguļojums. To var izdarīt un tas ir iespējams veicot tālāk norādītās darbības.

  • reģistrēties OpenAI mājaslapā ;
  • Augšupielādējiet GPT-3 Playground dienasgrāmatas, vai citus savus pierakstus, kas vislabāk atspoguļo jūsu raksturu. Ja to nav, varat mēģināt augšupielādēt savu ziņu vai ziņojumu tekstu sociālajos tīklos. Bet šajā gadījumā sarunas norisināsies, kā starp pieaugušiem cilvēkiem;
  • sazināties ar neironu tīklu tērzēšanā, vajadzības gadījumā veicot izmaiņas.

ChatGPT tērzēšanas robotu var pielietot, lai ģenerētu informatīvas piezīmes, stāstus, anekdotes un pat referātus. Iepazīšanās ar neironu tīklu būs interesanta nodarbe ikvienam.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top