Tehnoloģijas

CNN: vairāk nekā 1300 Ukrainas Starlink termināļi tika izslēgti

CNN: vairāk nekā 1300 Ukrainas Starlink termināli tika izslēgti

Kā ziņo CNN pagājušajā nedēļā tika atslēgti 1300 Ukrainas Starlink satelīta interneta termināļi.

Sūdzības par Starlink sistēmas izslēgšanu sāka pienākt 24.oktobrī. Pēc viena no avotiem, šī situācija kļuvusi par “milzīgu problēmu” Ukrainas bruņotajiem spēkiem. Tāpat tiek ziņots, ka Ukraina martā iegādājās šos 1300 termināļus no Lielbritānijas uzņēmuma un izmantoja tos militāriem nolūkiem.

CNN bija pirmais, kas ziņoja, kā SpaceX septembrī nosūtīja vēstuli Pentagonam, norādot, ka tā ir iztērējusi gandrīz 100 miljonus ASV dolāru, finansējot Starlink Ukrainā un ka tā vairs nevar turpināt to darīt. Vēstulē Aizsardzības ministrijai lūgts pārņemt lielāko daļu Ukrainas bruņotajiem spēkiem paredzētā finansējuma, kas, pēc tās aplēsēm, varētu sasniegt desmitiem miljonu dolāru mēnesī.

Dažas dienas vēlāk Ilons Masks mainīja savas domas un paziņoja, ka SpaceX ir atsaucis pieprasījumu. “Pie velna,” Twitter rakstīja Masks, “mēs turpināsim bez maksas finansēt Ukrainas valdību.”

Sarunas starp SpaceX un ASV Aizsardzības ministriju turpinās, neskatoties uz Maska apgalvojumu, ka SpaceX ir atsaukusi savu pieprasījumu, norādīja augsta ranga ASV Aizsardzības departamenta amatpersona.

“Sarunas notiek ļoti aktīvi. Ikviens mūsu ēkā zina, ka mēs viņiem maksāsim,” CNN sacīja augsta ranga Pentagona amatpersona, piebilstot, ka departaments vēlas saņemt rakstiskas saistības, “jo mēs esam noraizējušies, ka viņš mainīs savas domas”.

Trešdien Masks piedalījās ASV Kosmosa spēku ceremonijā, kurā piedalījās arī aizsardzības ministrs Loids Ostins un Apvienotās štāba priekšnieku komitejas priekšsēdētājs ģenerālis Marks Milleijs.

Ukrainas digitālās transformācijas ministrs Mihails Fjodorovs šonedēļ paziņoja, ka Masks viņam personīgi apliecinājis, ka turpinās finansēt piekļuvi Starlink sistēmai. Viņš arī piebilda, ka pašlaik problēmu ar Starlink darbu Ukrainā nav.

Avots: CNN

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top