Biržas

Vakar tika uzsākta Coinbase akciju tirdzniecība Nasdaq birzā

Ir sākusies Coinbase akciju tirdzniecība biržā Nasdaq

Foto: Burdun Iliya/shutterstock.com

14. aprīlī notika kriptovalūtu biržas Coinbase tiešais listings Nasdaq. Atklāšanas cena bija 381 $.

Pirmo minūšu laikā COIN kurss uzkāpa līdz 429,54 $. Biržas kapitalizācija pārsniedza 100 mljrd. $ – tādējādi tā ir kapitalizētākā birža pasaulē.

Tirdzniecība tika slēgta pie atzīmes 328,28 $ (-13,9% no atklāšanas). Minimālā cena pirmās tirdzniecības sesijas laikā bija 310 $, maksimālā – 429,54 $. Kapitalizācija samazinājās aptuveni līdz 85,7 mljrd. $.

Dienu iepriekš Nasdaq noteica Coinbase izziņas cenu 250 $ apmērā, kas paredzēja kapitalizāciju 66 $ miljardu apmērā. FTX treideri COIN novērtēja vairāk nekā 620 $ vērtībā.

“Kad mēs sākām Coinbase 2012. gadā, tad bitkoins maksāja 6 $. Gandrīz neviens – izņemot interneta “nūģus”, neko par to nezināja. Bitkoins bija traka ideja par digitālas naudas radīšanu visiem”, – raksta kompānijas līdzdibinātājs Freds Ersams.

Listinga dienā bitkoins pārvarēja 64 000 $, savukārt kopējā tirgus kapitalizācija – 2,3 trilj. $.

“Tas joprojām ir sākums. 1% no vissvarīgākās tehnoloģijas nākamajās desmitgadēs. Kriptovalūtas mainīs norēķinus  un informāciju – bet uz tām balstās pasaule”.

Tirdzniecība ar tokenizētām COIN akcijām būs pieejama Binance un jau ir pieejama FTX līgumu veidā. Binance konvertēs COIN/USDT fjūčerus tokenizētās akcijās pēc pirmās tirdzniecības sesijas pabeigšanas.

Notikuma priekšvakarā ikviens no 1700 Coinbase pilnas slodzes darbiniekiem dāvanā saņēma 100 akcijas. Kopienā jau aprēķināts, ka tas ir daudz vairāk, nekā birža jebkad ir atvēlējusi grantiem bitkoina izstrādātājiem.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top