Visas ziņas

Kā Coinbase krīzes laikā nolēma pārvērsties par banku

Coinbase krīzes laikā nolēma pārvērsties par banku

ASV kompānija Coinbase plāno paplašināt savu tirdzniecības līniju, pievienojot tajā “līdz 300 kripto monētu”, – par to pastāstījis organizācijas prezidents, kā arī atbildīgais par operāciju aktivitāti – Asiffs Hirdži.

Starp citu jāatzīmē, ka Coinbase dibinātājs Braiens Armstrongs arvien vairāk atrodas ēnā, un tā pamatā ir ne visai iepriecinoši iemesli: kompānija ir aizvērusi indeksu fondu, kas orientēts uz institucionālajiem investoriem; kriptobiržu pamet treidinga departamenta vadītājs Hanters Mergarts, kurš uz organizāciju atnāca tikai pirms pusgada, pametot iesildītu vietu bankā Barclays, kur viņš no 2015. gada atbildēja par akciju tirdzniecību Amerikas fondu tirgū.

Kā uz tāda fona uztvert Coinbase listinga aktivitātes paplašināšanos? Tātad tomēr viss nav tik slikti? Šeit vajadzētu pievērst uzmanību tam, ka lielas cerības tiek liktas uz šī gada pēdējo ceturksni: tam pateicoties, gada ieņēmumiem – salīdzinot ar 2017. gadu – jāpieaug līdz 1,3 mljrd. $, bet peļņai – no 380 milj. $ līdz 456 milj. $.

Tad kas tomēr liek analītiķim Maikam Dudasam paziņot, ka “kripto biržas ir pārvērtušās naudas drukāšanas mašīnās”? Protams – kriptovalūtu pirkšanas un pārdošanas komisijas maksas. Šis virziens kļūst par dominējošo kripto biržu ienākumos no komisijas maksām: atliek vien atcerēties, ka tieši šī iemesla dēļ Binance vadītājs Čanpens Čžao pieņēma lēmumu novirzīt labdarībai mazāk nozīmīgākās naudas plūsmas no maksas par listingu: galvenais ir paši darījumi, nav svarīgi – kriptovalūtas pērk vai masveidā pārdod.

Šis gads krietni papurināja nervus kriptovalūtu investoriem – un daudzi no tiem, kuri nopirkuši bitkoinu par 17 000 $, jau ir paspējuši to pārdot par 8000 vai 9000. Tādi nervozi darījumi – tas ir tas, kas atgādina situāciju ar valūtu kursiem jaunattīstības valstīs: kad sākas valūtu drudzis – bankas ar valūtu maiņu nopelna vairāk, nekā ar klasiskajām kredītoperācijām.

To pašu nolēma izdarīt arī Coinbase: strādāt kā banka krīzes laikā – tikai kriptovalūtu tirgū. Kriptovalūtām tā nav slikta zīme: piemēram, ZRX pievienošana Coinbase izraisīja ievērojamu šīs kripto monētas sadārdzināšanos. Arī Coinbase biznesa investoriem patīk kripto biržas jaunā pieeja: viņi par to “nobalsojuši”, ieguldot organizācijā vēl 300 milj. $.

Tomēr darvas piliens medus burkā ir: Coinbase uz papēžiem min decentralizētās platformas ar nulles komisijas maksām.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top