Visas ziņas

Kas jāzina par Coinbase – Amerikas kriptoekonomikas galveno dzinēju

Coinbase – viena no lielākajām kriptovalūtu platformām – 2017. gadā atradās pareizajā vietā un īstajā laikā, bet jaunuzņēmuma izveidotāji no Sanfrancisko bitkoina kursa pieaugumu neuztver kā pašsaprotamu. 2017. gadā uzņēmuma ienākumi bija 1 mljrd. $ (ar tirdzniecības apgrozījumu 150 mljrd. $ un 20 milj. klientu), un šo naudu Coinbase aktīvi investē, lai joprojām būtu konkurētspējīgs. Uzņēmuma prezidents un galvenais operāciju direktors Asifs Hirdži saka:

Mēs neuzskatām sevi par kriptobiržu. Mēs koncentrējamies uz kriptoekonomikas veidošanu un uzskatām sevi par tās virzītājspēku.

Dažu pēdējo mēnešu laikā Coinbase pie sevis pārvilinājusi galvenos vadītājus no LinkedIn, Twitter, Facebook un NYSE, kā arī divkāršojusi savu inženieru komandas personālu, kas pārskatīja lielu daļu platformas koda, izraisot tās caurlaides spējas palielinājumu par 1000%. Tuvākajos mēnešos kompānija plāno vēlreiz dubultot caurlaides spēju.

Aprīlī Coinbase par 100 milj. $ nopirka Earn.com, lai lietotājiem sniegtu iespēju nosūtīt un saņemt valūtu par mikrouzdevumu izpildi. Tad arī par Coinbase galveno tehnisko direktoru kļuva Baldži Šrinivasans – Earn dibinātājs un ģenerāldirektors (atgādinām, ka savulaik šai kompānijā investēja Andreessen Horowitz un brāļi Vinklvosi).

Pēc Recode datiem Coinbase tika novērtēta 8 mljrd. $ vērtībā, kad nolēma pirkt Earn.com, kas ir daudz augstāk nekā novērtējums 1,6 mljrd. apmērā $ riska kapitāla finansējuma pēdējā kārtā pagājušajā vasarā. Hirdži saka:

Mēs nodrošinām pāreju no vecās ekonomikas uz jauno, no fiat uz kriptovalūtu. Lai līdz turienei tiktu, ir vajadzīgs tilts, un mēs to nodrošinām.

Coinbase piesaistījusi vairāk nekā 225 milj. $ no vadošajiem investoriem, starp tiem – Ņujorkas fondu birža (NYSE) un tādi fondi kā Andreessen Horowitz un Union Square Ventures. Tai pašā laikā riska kapitāla fondi pagājušajā gadā sāka ieguldīt līdzekļus citos blockchain jaunuzņēmumos, kas nākotnē var kļūt par Coinbase konkurentiem. Kompānija Square, kuru vada Twitter dibinātājs Džeks Dorsi, kļuva par vienu no tādiem konkurentiem, kad Square Cash lietojumprogrammā tika pievienota iespēja pirkt un pārdot bitkoinus.

Savukārt Coinbase cenšas hedžēt savu biržas biznesu, paplašinot pakalpojumu diapazonu institucionālajiem investoriem. Kompānija paziņoja par vairāku produktu laišanu klajā, kas paredzēti lieliem investoriem, kuri pagaidām ļoti piesardzīgi izturas pret investīcijām šajā nestabilajā tirgū.

Coinbase laidusi klajā četrus jaunus produktus: Coinbase Custody, Coinbase Markets, Coinbase Institutional Coverage Group un Coinbase Prime. Kompānija jau uzglabā 9 mljrd. $ klientu aktīvu un gaida, ka drīzumā ar tās palīdzību digitālajā valūtā tiks ieguldīti vēl 10 mljrd. $ institucionālās naudas. Coinbase viceprezidents un galvenais menedžeris Adams Vaits saka:

Mēs uzskatām, ka šie produkti var atbrīvot institucionālo investoru neizmantotos līdzekļus 10 mljrd. $ apmērā. Mēs redzam pastiprinātu uzmanību par kriptovalūtas tirgu.

Martā Coinbase laida klajā savu indeksu (Coinbase Index Fund), kurš atšķirībā no lieliem akciju indeksiem, piemēram, S&P 500 vai 30 aktīvus aptverošais Dou Džonsa rūpnieciskais indekss, ir ierobežots tikai ar četru valūtu kotējumiem: bitkoina, Bitcoin Cash, Ethereum un Litecoin.

Savas pastāvēšanas laikā Coinbase nav tikusi uzlauzta (atšķirībā no daudzām citām kriptovalūtu tirdzniecības platformām), bet institucionālos investorus vienalga satrauca platformas drošība, tādēļ pagājušā gada novembrī kompānija atvēra Coinbase Custody – servisu, kas nodrošina digitālo aktīvu glabātuves institucionālajiem investoriem.

Saskaņā ar pēdējiem Autonomous Next datiem pašreiz pastāv 287 kriptovalūtu hedžfondu (2017. gadā to bija 175, bet 2016. – tikai 20). Pērn vairāk nekā 100 hedžfondu tika izveidoti tikai un vienīgi digitālo valūtu tirdzniecībai.

Coinbase Ventures – blockchain jaunuzņēmumu inkubators ar 15 milj. $ aktīvu investīcijām. Par pirmo jaunuzņēmumu, kurā investēja Coinbase Ventures, kļuva Compound, kas strādā pie servisa izveides procentu likmēm kreditēšanai kriptovalūtā. Investīciju kārtā Coinbase pievienojās Andreessen Horowitz un kriptovalūtu hedžfondiem Polychain Capital un Bain Capital Ventures.

Turklāt šogad tika uzsākts serviss Coinbase Commerce, kas ļauj pieņemt apmaksai populārās kriptovalūtas – tā ir tā kriptoekonomikas joma, kam paredzēts Square.

Coinbase zināma kā kompānija, kura cieši sadarbojas ar valdību. Nesen tā sadarbojās ar Ņujorkas ģenerālprokuroru Eriku Šneidermani kriptovalūtu biržu izmeklēšanā. Turpretī birža Kraken publiski atteicās atbildēt uz prokurora prasībām, bet biržas ģenerāldirektors tās nodēvēja par “naidīgām”.

Ņujorka ir zināma kā viena no kriptovalūtām nedraudzīgākajām jurisdikcijām. Lai īstenotu darījumus ar digitālajām valūtām, tur vajadzīga licence (BitLicense), kura pagaidām ir piešķirta tikai četrām kompānijām, tostarp Coinbase. Citas biržas – arī Kraken – 2015. gada vasarā bija spiestas pamest Ņujorku juridisko procedūru augsto izmaksu un sarežģītības dēļ.

Coinbase un citu biržu galvenā problēma ir tāda, ka pakalpojumiem, kurus tās piedāvā savās platformās, tiek piemērots vērtspapīru likumdošanas regulējums, un tātad tie nonāk Vērstpapīru un biržu komisijas (SEC) jurisdikcijā. Martā SEC paziņojusi par plāniem kriptobiržām piemērot likumus par vērstpapīriem, un tas – kā daudzi uzskata – ir galvenais iemesls, kāpēc Coinbase tik lēni pievieno jaunas monētas.

Starp citu, šobrīd pēdējās kriptovalūtas pievienošana neiztika bez problēmām. Pagājušā gada beigās kompānija pārsteidza savus lietotājus, iekļaujot sarakstā Bitcoin Cash, lai gan iepriekš savā blogā tā bija paziņojusi, ka šīs monētas laišana apgrozībā ieplānota 2018. gada 1. janvārī. Pēc pieteikuma Bitcoin Cash cena strauji pieauga, bet vēlāk Coinbase ģenerāldirektors Braiens Armstrongs savā blogā rakstīja, ka kompānija izmeklē iespējamo iekšējo tirdzniecību. Par šo tēmu oficiālu paziņojumu vairs nav bijuši, bet, pamatojoties uz kompānijai tuvu stāvošu avotu informāciju, iekšējā izmeklēšana turpinās.

Coinbase ASV

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top