Biržas

CoinGecko sniedzis kripto biržu reitingu ar reāliem tirdzniecības apjomiem

CoinGecko sniedzis kripto biržu reitingu ar reāliem tirdzniecības apjomiem
Analītiskais serviss CoinGecko sniedzis tā saukto “uzticēšanās reitingu” (Trust Score), kas parāda kriptovalūtu biržu normalizētos tirdzniecības apjomus. Žurnālam ForkLog to paziņojuši servisa pārstāvji.

Trust Score metodoloģija paredz kompleksu dažādu paņēmienu izmantošanu, tostarp tīmekļa trafika un orderu žurnālu analīzi (Bid un Ask cenu starpība, ordera apjoma novērtējums, kāds nepieciešams cenas kustībai par 2%), kā arī Bitwise datus par desmit uzticēšanos pelnījušām biržām.

Biržai Binance normalizētie tirdzniecības apjomi gandrīz atbilst norādītajiem (24h Volume).

Kā var redzēt – augstākie reālie tirdzniecības apjomi ir biržai Binance. Jo tālāk sarakstā, jo lielāka starpība starp koriģētajiem tirdzniecības apjomiem un norādītajiem. Piemēram, birža OKEx atzīmēta kā tāda, kas “izmanto Transaction-fee mining līdzīgus paņēmienus, vai nulles komisijas maksas” – tā sekas ir anomāli augsti tirdzniecības apjomi.

Saskaņā ar Trust Score metodiku – pēc noklusējuma tiek attēloti arī analītiskie dati par atsevišķām monētām.

“Ja tirdzniecības platforma paziņo par augstu kopējo tirdzniecības apjomu, un tātad atrodas biržu topā pēc šī kritērija, mēs sagaidām, ka tajā ir liels skaits lietotāju, – atzīmē CoinGecko līdzdibinātājs Bobbi Ongs. – Tomēr pētījumu rezultāti, izmantojot rīkus SimilarWeb, parādīja, ka patiesībā daudzām biržām ar augstiem apjomiem ir ļoti mazs apmeklētāju skaits”.

CoinGecko tuvākajos mēnešos plāno uzlabot Trust Score, pievienojot papildu metrikas – tostarp tirdzniecības vēsturu, auksto un karsto maku, kiberdrošības sistēmu, sociālo mediju datu analīzi, kā arī API kvalitātes novērtējumu.

“Izmantojot Trust Score, algoritms piešķir prioritāti biržām ar šauru spredu un ievērojamu tirgus dziļumu, un nevis paziņotajiem tirdzniecības apjomiem”, – piebilda Ongs.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top