Ethereum

Trīs mācības, ko var gūt no neveiksmīgās Constantinople testēšanas

 

Hardforka Constantinople palaišana testnetā

Hardforka Constantinople palaišana testnetā Ropsten noritēja ne tā, kā tika gaidīts. Un kaut gan tagad Ethereum Foundation izstrādātāji problēmas jau ir atrisinājuši – no šīs neveiksmes var gūt trīs noderīgas mācības nākotnei.

Nr.1: Nepieciešams maineru atbalsts

Kriptovalūtas testneta darbībai vienalga vajadzīgi maineri, bet šeit viņu ir daudzreiz mazāk, nekā Ethereum oriģinālajā tīklā. Tas ir normāli, jo Ropsten nevienam nesniedz atlīdzību reālā naudā. Par apstrādi blokos testnetā maineris saņem monētas, bet tām nav nekādas vērtības. Parastā situācijā tā nevienam nav problēma, tomēr – kad tiek līdz hardforka integrācijai – uzreiz atklājas viss sliktais.

Viens no galvenajiem Constantinople neveiksmes iemesliem bija atbilstoša skaita maineru trūkums tīklā, kas bija nepieciešami hardforka starta bloka iegūšanai. Šo problēmu var viegli risināt. Tikai no Ethereum Foundation izstrādātājiem gan neviens negaidīja tik muļķīgu vilcināšanos paša svarīgākā Ethereum atjauninājuma testēšanas priekšvakarā.

Nr. 2: Nodu trūkums tīklā

Otrā problēma – nesavlaicīga nodu atjaunināšana līdz vajadzīgajai klienta versijai, lai aktivizētu Constantinople. Ropsten nav pārāk daudz galveno tīkla mezglu, bet pat tos aizmirsa atjaunot līdz pēdējai programmatūras versijai.

Neviens nezina, kāpēc Ethereum Foundation palaida garām šo momentu. Pat neraugoties uz notikušā iemesliem – fakts paliek fakts. Nākotnē nekas tāds nav pieļaujams.

Nr.3: Forks brīvdienās

Izstrādātājs Afri Šodens ļoti precīzi apkopojis visas Ethereum Foundation kļūdas vienā tvītā.

Pat starp uzticīgākajiem kripto entuziastiem maz ir tādu, kas seko līdz industrijai nedēļas nogalē. Turklāt paši izstrādātāji ilgi nevarēja sazināties ar saviem kolēģiem, lai novērstu problēmas ar hardforku.

Tagad visas problēmas ir beigušās. Ropsten stabili ražo blokus, kuros jau ir pirmās testa transakcijas. Pagaidām varam tikai gaidīt un cerēt, ka Constantinople testēšana noritēs veiksmīgi.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top