Tehnoloģijas

Ultraskaņas kontracepcija vīriešiem “Coso”

Kontracepcija vīrietim

Vācu dizainere Rebeka Veisa ir izgudrojusi vīriešiem paredzētu kontracepcijas ierīci “Coso”, kas ļautu partneriem nodarboties ar seksu bez prezervatīviem. Šī ir ultraskaņas vanniņa, kas “deaktivizē” spermu uz diviem mēnešiem.

Kā tā darbojas?

“Coso” ir pārnēsājama vanniņa ar ūdeni, kurā ir jāievieto sēklinieki. Ultraskaņas vilnis samazina spermatozoīdu kustēšanas spēju un to attīstību, tāpēc spermatozoīdi nevar apaugļot olšūnas.

Pēc diviem mēnešiem, ja vanniņa vairs netiek atkārtoti izmantota, sēklinieku funkcionalitāte atgriežas normālā stāvoklī.

Vai tas ir sāpīgi?

Kā apgalvo “Coso” mājaslapā, tas nav sāpīgi.

Vai tas ir droši?

Vēl nav zināms.

Vai tas ir iedarbīgi?

Rebeka šobrīd plāno “Coso” pārbaudi. Pagaidām šī ultraskaņas metode kontracepcijai ir izmēģināta tikai uz dzīvniekiem, un ir pierādīta šīs kontracepcijas efektivitāte. Protams, nevajadzētu aizmirst, ka prezervatīvi partnerus pasargā no saslimšanas ar HIV un AIDS.

Kontracepcija vīrietim

 

Kā šāda ideja ienāca prātā?

Viss ir diezgan skaidrs: vīriešiem ir tikai viens kontracepcijas līdzeklis – prezervatīvs. Efektīvs, bet salīdzinoši dārgs, kā arī tas samazina jutīgumu un siltuma vadītspēju.

Sievietēm kontracepcijas līdzekļu izvēle ir plašāka, taču visefektīvākie ir hormonālie preparāti, tomēr to lietošana var izraisīt arī blaknes.

Rebekai tikko tika piešķirta Džeimsa Daisona prēmiju 3600 ASV dolāru apmērā. Iespējams, ka par jaunākā kontracepcijas līdzekļa “Coso” izgudrojumu Rebeka tuvākajā laikā varētu saņemt arī vēl 55 000 ASV dolāru prēmiju.

Avots: Coso

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top