Tehnoloģijas

CrossChem 2021. gada rezultāti par 50% pārsniedz prognozēto

CrossChem 2021. gada rezultāti par 50% pārsniedz prognozēto

Dīzeļdzinēju izplūdes sistēmas attīrīšanas šķidruma AdBlue® ražotājs Baltijā, Latvijas uzņēmums SIA CrossChem, publicējis atjaunotās 2021. gada finanšu vadlīnijas. Jaunākie dati liecina, ka šī gada ieņēmumi pārsniegs sākotnēji plānoto apmēru par 45–56% un sasniegs 26–28 miljonus eiro. Savukārt EBITDA* sākotnēji noteikto pārsniegs par gandrīz ceturtdaļu, sasniedzot 1,4–1,5 miljonus eiro.

Izmaiņas ir notikušas ievērojamā pieprasījuma pēc CrossChem ražotā AdBlue® produkta pieauguma dēļ, kas novērojams visā pasaulē. To izraisījis ierobežotais piedāvājums no Eiropas ražotājiem, kuri cieš no augstajām gāzes cenām un limitētās izejvielu pieejamības. To savukārt pastiprina Ķīnā un Krievijā noteiktie ierobežojumi slāpekļa saturošo produktu eksportam.

Izejvielu cenu pieauguma dēļ arī CrossChem paaugstinājis galaproduktu cenas galapatērētājiem un klientiem. Tomēr kopējā EBITDA maržas dinamikā ir skaidri redzams, ka CrossChem cenu politika ir samērīga un pamatota, un nestandarta tirgus apstākļi netiek izmantoti spekulatīvos nolūkos.

“Mēs kā Latvijas ražotājs un eksportētājs ar 100% Latvijas kapitālu esam izveidojuši vairāk nekā 15 rūpnīcas visā pasaulē, kā arī nodrošinām eksportu uz vairāk nekā 50 pasaules valstīm. Pateicoties CrossChem diversificētajai piegādātāju politikai, spējam ražot un apkalpot pieaugošo tirgus pieprasījumu. Visas CrossChem ražotnes esam veidojuši ar lielu jaudas rezervi, lai pēkšņa pieprasījuma pieauguma gadījumā, tās būtu spējīgas nodrošināt piegādes. Abi šie faktori rada CrossChem konkurences priekšrocības un veido spēcīgu pamatu pārliecinošu rezultātu sasniegšanai,” uzsver CrossChem valdes priekšsēdētājs Ričards Andersons.

Nākamo gadu vadlīnijās uzņēmuma vadība nav veikusi izmaiņas izejvielu cenu svārstību dēļ. Turpmāko trīs gadu laikā CrossChem plāno īstenot obligāciju programmu 10 miljonu eiro apmērā. 2021. gadā CrossChem biržā Nasdaq Riga First North emitējis pirmās obligācijas 3 miljonu eiro apmērā. Ienākumi no obligācijām tiks izmantoti, lai atbalstītu uzņēmuma attīstības programmu 2021.- 2025. gadam.

*Aprēķināts šādi: EBITDA = peļņa pirms nodokļiem + nolietojums un amortizācija + procenti un tamlīdzīgi izdevumi – procenti un līdzīgi ienākumi

Par CrossChem:

SIA CrossChem ir 100% Latvijas kapitāla uzņēmums un vienīgais Vācijas auto industrijas asociācijas VDA (Verband der Automobilindustrie) akreditētais dīzeļdzinēju izplūdes sistēmas attīrīšanas šķidruma AdBlue® ražotājs Baltijā, kas kopš 2007. gada nodrošina Latvijas un pasaules lielākos transporta parkus, degvielas uzpildes staciju tīklus un neskaitāmi daudz gala patērētājus ar šo transporta nozarei svarīgo produktu. CrossChem ir vairāk nekā 15 rūpnīcas visā pasaulē, kā arī uzņēmums nodrošina eksportu uz vairāk nekā 50 pasaules valstīm. Latvijā radītā AdBlue® ražošanas sistēma ir viena no tehnoloģiski attīstītākajām pasaulē, sniedzot CrossChem ievērojamas konkurētspējas priekšrocības un elastību uzņēmuma turpmākajā attīstībai.

Par AdBlue®:

AdBlue® ir dīzeļdegvielas piedeva, kas būtiski samazina automašīnu izplūdes gāzu kaitīgo  izmešu nokļūšanu vidē, neitralizējot apmēram 98% no visiem dīzeļdzinēja radītajiem slāpekļa oksīdiem (NOx) nekaitīgā slāpeklī un ūdens tvaikos. AdBlue® var lietot tādos transportlīdzekļos, kas aprīkoti ar selektīvo katalītisko reducēšanas sistēmu (SCR).

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top