ICO

Crypterra rīko ICO, lai izveidotu neatkarīgu salu ekosistēmu kriptovalūtām

Crypterra ICO

Kriptoekonomika pašreiz pieaug straujā tempā. Saskaņā ar vispieticīgākajām aplēsēm līdz 2020. gadam tā pārsniegs trīs triljonus dolāru, bet līdz 2022. gadam var sasniegt 10% pasaules IKP. Un neviens jau vairs nešaubās, ka kriptovalūtas un blockchain mūsu dzīvē ir ienācis uz ilgu laiku, un uz šo decentralizēto tehnoloģiju bāzes vēl tiks realizētas daudzas interesantas idejas un projekti, kas pieder nākotnei!

Bet, neraugoties uz savu visaptverošo popularitāti, kriptovalūtas saistītas ar daudzām zināmām problēmām, par kurām daudzi pat nav aizdomājušies. Kopš tādas kriptovalūtas, kā Bitkoins, parādīšanās 2008. gadā tās vērtība ir pieaugusi tūkstošiem reižu, kas neapšaubāmi ir radījis lielu interesi par tādu procesu, kā mainings. Tomēr, ja agrāk tīkla lietotāji mainingā varēja nopelnīt, izmantojot tikai sava mājas datora videokarti, tad tagad ar tādu jaudu jau vairs nepietiek, un “iegūt” kriptomonētas kļūst aizvien grūtāk.

Bitkoina pieaugošā popularitāte ir izraisījusi ne tikai šīs kriptovalūtas vērtības pieaugumu, bet arī tās ieguves sarežģītības palielināšanos, kā arī ievērojamu enerģijas patēriņa paaugstināšanos maininga procesā, kas aug ar katru dienu! Iedomājieties, ka tikai Bitkoina ieguvei vien nepieciešams aptuveni 29,05 TWh enerģijas gadā, kas atbilst 0,13% no visa pasaules elektroenerģijas patēriņa uz Zemes.

Augošā ieguves sarežģītība, augstais enerģijas patēriņš, elektroenerģijas tarifu pieaugums, un attiecīgi arī maininga īstenošanas izmaksu palielināšanās, dārga un jaudīga aprīkojuma nepieciešamība, augstās prasības saistībā ar telpas parametriem, kurā tiek īstenots šis process, apkārtējās vides piesārņojums, un, protams, valstiskās iejaukšanās mēģinājumi – tas viss ir tikai neliels ar kriptomonētu ieguvi saistīto “bet” saraksts. Tostarp, neraugoties uz to visu, Bitkoina mainings ir ienesīgs: šīs kriptovalūtas ieguvei patērējamās elektroenerģijas kopējās izmaksas gadā – 1,5 mljrd. $, bet gada kopējie ienākumi no šī procesa tiek lēsti 7,2 mljrd. $ apmērā.

Kā problēmas piedāvā risināt projekta Crypterra izveidotāji?

Projekta Crypterra izveidotājiem iepriekš minēto problēmu pastāvēšana rosināja  ideju par to, ka nepieciešams izveidot tādu infrastruktūru kriptovalūtām, kas nebūs atkarīga no valsts un nebalstīsies uz tās tiesiskajām normām, neizmantos un nenoslogos galvenos enerģijas avotus. Tas būs iespējams, pateicoties vispirms salas izveidei, bet pēc tam arī veselas salu ekosistēmas izveidei, kuras ietvaros iespējams realizēt jebkuru projektu, jo šeit nenāksies būt atkarīgam no elektroenerģijas un nomas cenām.

Par ieņēmumiem no ICO rīkošanas Crypterra izveidotāji plāno iegādāties salu (bet pēc tam arī citas salas) ar pilnībā autonomu infrastruktūru un sakariem. Salu iegāde, un nevis to noma, ieplānota raugoties tieši no Crypterra neatkarības no kādiem valsts institūciju regulējumiem un likumiem viedokļa. Jo jebkurā valstī kādā jaukā brīdī valdība var radīt noteiktus regulēšanas noteikumus, kas ierobežos kriptovalūtas tirdzniecību (kā tas, piemēram, notika Ķīnā) vai jebkādu citu darbību. Crypterra nekas tāds nedraud. Turklāt kriptovalūtas tirgus krīzes gadījumā Crypterra paredz alternatīvu savas zemes izmantošanai iespēju, piemēram, jebkuram inovāciju projektam, saglabājot investīcijas.

Crypterra infrastruktūra tiks veidota pakāpeniski. Saskaņā ar Whitepaper pašā sākumā plānots uzbūvēt enerģijas avotus. Ievērības cienīgi ir tas, ka projekta izveidotāji plāno ģenerēt elektroenerģiju salas vajadzībām un maininga procesiem tikai no ekoloģiski tīriem dabas resursiem. Šim nolūkam sākotnēji salas ģeogrāfiskā lokācija tiks izvēlēta vislabākajā veidā, ņemot vērā labvēlīgu klimatisko un dabas apstākļu esamību liela daudzuma elektroenerģijas izstrādei, kas saistīts ar tāda veida sarežģītas infrastruktūras uzturēšanu, kā Crypterra. Plānots izmantot saules, vēja un ūdens (viļņu un paisumu) enerģiju. Un no konkrētā salas ģeogrāfiskā stāvokļa būs atkarīgs, kurš no šiem enerģijas avotiem prevalēs un tiks izmantots lielākā mērā.

Kā nākamo etapu projekta izveidotāji plāno bunkuru būvniecību fermām un datu uzglabāšanai. Šai nolūkā tiks uzbūvētas monolītas būves no metāla un betona ar 25-30 cm biezām sienām. Telpām būs savas ventilācijas un dzesēšanas sistēmas, kā arī atšķirsies ar pilnīgu trokšņu, mitruma un radio izolāciju. Jāatzīmē, ka šo būvju tiešā būvniecība tiks īstenota ārpus salas, uz kuru tās pēc tam tiks aizvestas un uzstādītas. Tamlīdzīga veida būves ļauj nodrošināt pastāvīgu temperatūru, atvieglo dzesēšanas darbību un pasargā no jebkādiem ārējiem ietekmes faktoriem, piemēram, no dabas kataklizmām. Arī maininga iekārtas uz salu tiks piegādātas un aprīkotas ar nepieciešamo programmatūru, bet to nepārtraukts darbs tiks realizēts, pateicoties labākajiem apstākļiem, kas radīti tieši iepriekš uzkonstruēto telpu ietvaros, kur tās tiks uzstādītas.

Tomēr pirms maininga iekārtu palaišanas izveidotāji plāno noorganizēt salas satelītsakarus ar ārpasauli, izmantojot VSAT tehnoloģijas, ko daudzas kompānijas izmanto sakaru organizēšanai jebkurā pasaules punktā. Tas ir iespējams, jo šī tehnoloģija ir autonoma, neatkarīga no kabeļtīkliem, un darbojas pēc pieņemšanas un nosūtīšanas principa. Papildus visam iepriekš minētajam, Crypterra izveidotāji plāno arī realizēt savu kriptovalūtu biržu savas infrastruktūras ietvaros, ko nekontrolēs valdība, kas ir kā vēl nekad aktuāli. Nākotnē uz salas plānots attīstīt arī tūrisma zonu, sākotnēji Crypterra tokenu īpašniekiem, kuri, apmeklējot salu, varēs pārliecināties par savu investīciju drošību. Crypterra radītāji arī paredz, ka turpmāk tūrisma zona uz salas būs biznesa mērķa virziens, kas investoriem radīs potenciālos ienākumus.

ICO no Crypterra: 19. aprīlī tokenu CPTX pārdošanas starts

Šādas sarežģītas infrastruktūras realizācijai projekta organizētāji izmanto tādu mehānismu, kā ICO, lai piesaistītu investīcijas. Crypterra tokeniem ir abreviatūra CPTX. Kopumā pārdošanas nolūkā izlaisti 600 000 000 tokenu, kuru neizpārdotā daļa pēc ICO tiks iznīcināta. No 19. marta līdz 2. aprīlim noritēs Private Sale, kuras ietvaros Crypterra tokenus varēs iegādāties par izdevīgāku cenu – 0.02 $. Tālāk ICO notiks 7 posmos, ar katra nākamā iestāšanos tokena vērtība pieaugs no 0.06 $ līdz 0.20 $ pārdošanas beigās. Crypterra ICO projekts ilgs 3 mēnešus – no 2. aprīļa līdz 2. jūlijam. Turklāt tokena CPTX cena acīmredzamā veidā stimulē piedalīties ICO pēc iespējas agrāk, kas nākotnē ļaus iegūt ievērojami lielāku labumu.

Izeja biržā tiek plānota jau 1-2 mēnešus pēc ICO beigām, un tokenus varēs pārdot vienā no lielākajām biržām, gūstot tūlītējus ienākumus. Tomēr nevajadzētu aizmirst, ka Crypterra ietvaros tokenu īpašniekiem tiks piedāvāta iespēja apmeklēt salu, kā arī gūt ienākumus no tūrisma darbības, tādējādi tokenu saglabāšana, un nevis to spekulatīva pārdošana biržā, var radīt daudz lielāku potenciālo investīciju atdevi.

Detalizētu informāciju par projektu var atrast Crypterra oficiālajā vietnē, kur izvietots Whitepaper, kā arī prezentēts Roadmap, kura ietvaros parādīti organizētāju plāni turpmākajā infrastruktūras attīstībā.

Projekta Crypterra mājaslapa crypterra.in

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top