Visas ziņas

Politiskās nestabilitātes dēļ Baltkrievijas birža Currency.com atvērs rezerves biroju Lietuvā

Currency.com uz Lietuvu

Minska – Foto: Grisha Bruev/shutterstock.com

Baltkrievijā esošā kriptovalūtu birža Currency.com paziņojusi par rezerves biroja atvēršanas plāniem Viļņā pieaugošās politiskās nestabilitātes dēļ, – raksta vietējais izdevums TUT.BY.

Saskaņā ar platformas izpilddirektora (CEO) Džonatana Skvaira uzrunu, kas izplatīta iekšējā tīklā, darbiniekiem piedāvā “paņemt radošo atvaļinājumu” un uz kādu laiku pamest Baltkrieviju.

“Biroji Minskā joprojām strādā un saglabā Nacionālās bankas un Augsto tehnoloģiju parka (ATP) licences, bet lēmums par pārcelšanos ir brīvprātīgs”, – uzsvēra Skvairs

Biržas izpilddirektors arī neliedza darbiniekiem tiesības pašiem izlemt – piedalīties vietējos protestos vai atturēties. Tomēr ieteica atteikties no kompānijas zīmola apģērba nēsāšanas sabiedriskās vietās.

Lietuvas kā rezerves jurisdikcijas izvēle saistīta ar teritoriālo tuvumu un ģimenisku saikņu esamību daļai darbinieku, – atzīmē izdevums.

“Mēs patiešām jau kopš gada sākuma apsveram iespēju atvērt Viļņā nelielu biroju, tostarp saistībā ar vēl vienas Eiropas licences saņemšanas nepieciešamību”, – paziņojis kripto biržas attīstības direktors Nikolajs Markovniks.

Saskaņā ar kāda Currency.com darbinieka sacīto – pārcelšanās, visticamāk, skars “svarīgākās un augstāk apmaksātās nodaļas”, piemēram – izstrādātājus. Sīkāka informācija par iespējamo pārvietošanu tiks paziņota pēc dažām dienām sanāksmē.

Atgādinām – kriptovalūtu birža Currency.com, kas izvietota uz Baltkrievijas ATP bāzes, darbu sāka 2019. gada janvārī. Platforma tirgo tokenizētus aktīvus izejvielām, akcijām, indeksiem, kas piesaistīti tradicionālo finanšu aktīvu bāzes tirgus vērtībai.

Tirdzniecības platformas biroji atrodas Baltkrievijā, Gibraltārā, ASV, Anglijā un Kiprā. Pirmajās divās valstīs Currency.com ir kripto biržas darbības licences.

Ar Baltkrievijas prezidenta vēlēšanām saistīto protestu fonā valsts iedzīvotājiem no 9. līdz 11. augustam nebija piekļuves internetam.

Nīderlandē bāzētā bezpeļņas organizācija “Baltkrievijas solidaritātes fonds” sācis izmaksāt bitkoinos kompensācijas baltkrieviem, kuri atlaisti no uzņēmumiem par aktīvu pilsonisko pozīciju un piedalīšanos protestos pret Aleksandra Lukašenko valdību.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top