Visas ziņas

Dānijas nodokļu dienests sācis medīt kripto treiderus

Dānijas nodokļu dienests sācis medīt kripto treiderus

Dānijas nodokļu pārvalde nosūtījusi vēstules kriptovalūtu lietotājiem, kurus tur aizdomās par izvairīšanos no nodokļu samaksas, pieprasot sniegt informāciju par viņu aktivitātēm tirgū. Par to ziņo  Koinly.

Vēstulē teikts, ka tās saņēmējiem jāveic labojumi nodokļu deklarācijās par iepriekšējo periodu, atspoguļojot tajās ieņēmumus no kriptovalūtu tirdzniecības, bet par nepakļaušanos prasībām viņiem draud naudas sodi. Dānijas nodokļu iestādes ir saņēmušas atļauju vākt trīs kriptovalūtu biržu lietotājiem šajā gadā un uzkrājušas datu bāzi par 20 000 cilvēkiem.
Nodokļu pārvalde vēstules saņēmējiem lūdz atskaitīties par ienākumiem un zaudējumiem kriptovalūtu tirgū periodā no 2016. līdz 2018. gadam, tostarp par darījumiem pāros “kriptovalūta-kriptovalūta”. Jānorāda arī maiņas kurss darījuma noslēgšanas brīdī un transakcijas mērķis. Cita starpā nodokļu iestādēm interesē izveidoto maku apstiprinājumi, banku izraksti un šobrīd treideru rīcībā esošo kriptovalūtu aktīvu saraksts.

“Nav viegli atskaitīties nodokļu dienestam par kriptovalūtu darījumiem, jo kriptovalūtu treideri parasti izmanto vairāku biržu kontus un makus un brīvi pārvieto kriptovalūtu starp tiem. Tādēļ ir diezgan problemātiski noteikt kapitāla pieaugumu no konkrēta darījuma”, – sacīja Koinly līdzdibinātājs Robins Singhs.

Jaunuzņēmums aicina vēstules saņēmējus nopietni izturēties pret tajā minētajām prasībām un nodot nepieciešamo informāciju.

“Tas ir tikai pirmais solis ceļā uz nodokļu nemaksāšanas apkarošanu. Nākotnē, droši vien, pret investoriem tiks veikti nopietnāki pasākumi, tāpēc labāk ir sakārtot savas lietas pēc iespējas ātrāk”, – raksta uzņēmums.

Dānija iepriekš pievienojās 24 ES dalībvalstīm, kuras atbalsta ar blokķēdes tehnoloģiju saistītos risinājumus un standartus.
Dānijas nodokļu pārvalde saņēmusi arī atļauju vākt informāciju par kriptovalūtu tirdzniecību trīs biržās.
Pagājušajā gadā Dānijas nodokļu aģentūra ziņoja par 2700 valsts pilsoņu identificēšanu, kuri nodarbojušies ar kriptovalūtu tirdzniecību.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top