Visas ziņas

Dānijas nodokļu institūcijas sākušas medīt kriptotreiderus

nodokļu institūcijas sākušas medīt kriptotreiderus

Dānijas nodokļu aģentūra paziņojusi par 2700 valsts pilsoņu atklāšanu, kuri nodarbojušies ar kriptovalūtu treidingu periodā no 2015. līdz 2017. gadam, bet nav snieguši nekādu informāciju par savu peļņu.

Tādus datus Dānijas nodokļu institūcijas saņēmušas no saviem somu kolēģiem, jo treideri veikuši operācijas caur platformu Localbitcoins Somijā. Aģentūra plāno kontrolēt visas šo fizisko personu operācijas, lai konstatētu viņu maksājumu saistības.

Nodokļu resora pārstāvis Danijs Karens Bergers atzīmē:

Tagad mēs identificējam atsevišķus pilsoņus un saglabājam jaunu informāciju par tiem, par kuriem dati jau ir mūsu bāzē. Ja kādi dati nesakritīs, tad mēs sazināsimies ar konkrēto cilvēku un palūgsim viņam sniegt papildu informāciju. Pagaidām vēl pāragri runāt par to treideru skaitu, kuriem mums būs jautājumi.

Somija ir pazīstamās platformas Localbitcoins dzimtene. Saskaņā ar nodokļu institūciju datiem – 2700 treideru ir iegādājušies bitkoinus 49,7 milj. Dānijas kronu vai 7,55 milj. $ apmērā. Bitkoinu pārdošanas darījumi tika realizēti par kopējo summu 53 milj. kronu vai 8,05 $ apmērā.

Bergens uzskata, ka tā ir tikai aisberga virsotne, jo kriptovalūtu treidinga reālie apmēri var būt ievērojami lielāki.

Daudzas valstis ievieš nodokļus darījumiem ar digitālajiem aktīviem. Tomēr vairums kriptotreideru atrod veidus – kā apiet tādu likumdošanu.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top