Visas ziņas

Danske Bank, SEB un Credit Suisse klienti veikuši kriptovalūtu operācijas 661 milj. $ apmērā

 

 Eiropas banku klienti īstenojuši kriptovalūtu darījumus

Lietuvas Finansiālo noziegumu izmeklēšanas (FCIS) dienesta ziņojumā teikts, ka divu gadu laikā Eiropas banku klienti īstenojuši kriptovalūtu darījumus 661 milj. $ apmērā. Par to raksta Bitcoin.com.
Lietuvas regulatora redzeslokā nonākušas 600 fiziskās un juridiskās personas, kas veikušas darījumus, sākot no 80 tūkstošiem €.
Ziņojumā, kas veltīts liela mēroga transakciju ar digitālajiem aktīviem un fiat valūtām izmeklēšanai, figurē bankas: Dānijas Danske Bank, Zviedrijas Swedbank un SEB, Šveices Credit Suisse, Nīderlandes ING Group, Lietuvas Luminor, Pervesk un Mister Tango, kā arī Latvijas Citadele.
FCIS dokumentā tiek ziņots, ka trīs Lietuvas un Zviedrijas rezidenti īstenojuši lielas transakcijas no 14 milj. € līdz 27 milj. €. FCIS direktors Mindovgs Petrauskas arī paziņojis, ka kāds lietuvietis deklarējis ienākumus no kriptovalūtu pirkšanas un pārdošanas 6 milj. € apmērā.
Viņš atzīmēja, ka lielākā daļa banku klientu izvēlējušies neziņot par sava sākotnējā kapitāla izcelsmi. Saskaņā ar Petrauskas teikto – iespējams, ka daļu līdzekļu viņi ieguvuši no kripto treidinga vai investīcijām ICO.
FCIS direktors uzsvēris, ka tokensale industrijā un operācijās ar kriptovalūtām pastāv augsts naudas atmazgāšanas risks. Atzīmēsim, ka 2018. gadā Lietuvas investori aktīvi iegulda līdzekļus ICO projektos. Ja pagājušajā gadā kopējā investīciju summa bija 82 milj. €, tad 2018. g. sākumā šis rādītājs bija jau 500 milj. €.
“Jautājums ir par to, no kurienes šie līdzekļi radušies, jo tā ir ļoti liela nauda”, – teicis Mindovgs Petrauskas, piebilstot, ka tieši to FCIS arī cenšas noskaidrot.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top