Visas ziņas

Jaunzēlandē par likumīgu atzīta darba algu izmaksa kriptovalūtā

Jaunzēlandē nodokļu pārvalde atzinusi par likumīgu algotu darbinieku ienākumu saņemšanu kriptovalūtās un publicējusi norādījumus par to aplikšanu ar nodokļiem.

Digitālajos aktīvos var saņemt tikai līdz pusei darba algas ar piesaisti tās apmēram vai arī fiksētam kursam.

Atzīmēsim, ka ar nodokli apliekami visi ienākumi, kurus algotie darbinieki saņēmuši kriptovalūtā – tostarp atlīdzība par pakalpojumiem, bonusi, komisijas naudas un tējas naudas. Taču uz pašnodarbinātiem nodokļu maksātājiem jaunie noteikumi neattiecas.

Vienlaikus, lai darbinieka saņemtā kriptovalūta būtu apliekama ar nodokļiem, tai jābūt pieejamai konvertācijai fiat līdzekļos un bez ierobežojumiem, kas saistīti ar tās tūlītēju izlietošanu. Runa ir par vienādranga maksājumu tīklu natīvajām digitālajām valūtām (tādu – kā bitkoins), un nevis atsevišķu servisu utility tokeniem vai arī atsevišķu kompāniju security tokeniem.

“Pašreizējos apstākļos, kad kripto aktīvi ne vienmēr tiek pieņemti kā apmaksa par precēm un pakalpojumiem – komisārs uzskata, ka kripto aktīvi, kurus nevar tieši konvertēt fiat valūtā biržā, nav pilnvērtīga “nauda”, kuru var uzskatīt par darba algu”, – teikts resora lēmumā.

Atgādinām – 2017. gadā Jaunzēlandes Finanšu regulēšanas un uzraudzības pārvalde kriptovalūtas pielīdzināja vērtspapīriem.

Iepriekš ASV Kongress pieņēma likumprojektu, kas piedāvāja izslēgt kriptovalūtu operācijas no nodokļu dubultās aplikšanas. Tostarp dokuments paredz labojumu ieviešanu Iekšējo ienākumu kodeksā – saskaņā ar kuriem digitālās valūtas netiks uzskatītas par īpašumu.

Turklāt nesen Lielbritānijas Nodokļu dienests nosūtīja vēstules biržām Coinbase, eToro un CEX.IO ar prasību iesniegt lietotāju personas datus un viņu transakciju vēsturi. Tomēr CEX.IO pārstāvji uzsvēra, ka resora pieprasījums attiecas tikai uz Apvienotās karalistes rezidentiem.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top