Dash

Dash sliktais sižets: 53 procenti tīkla jaudas kontrolē trīs adreses.

Dash sliktais sižets

Viens no  Reddit lietotājiem sacēla trauksmi. Viņš pievērsa uzmanību tam, ka – lai gan anonīmās monētas Dash tīkla hash rate ir 1,9 tūkstoši terahash – vairāk nekā tūkstotis no tiem ir kompānijai NiceHash. Kā tiek ziņots – kompānija apkalpo vismaz 25 tūkstošus maineru. Lietotājs arī atzīmējis, ka trīs adreses, kurās ir visvairāk naudas, pēdējos dažos tūkstošos Dash blokos kontrolē viens un tas pats subjekts.

Peļņa ar mainingu. 2,2 miljonu dolāru vienam cilvēkam?

53 procenti tīkla atrodas trīs makos. Ja izpēta situāciju, tad var konstatēt, ka centralizācija sākās aptuveni pirms pusgada – pērnā gada septembrī. Un es domāju, ka lielumā ziņā ceturtais nezināmais pūls pieder tiem pašiem cilvēkiem – lai gan ir nošķirts no tiem.

Runa ir par šādām adresēm:

  • XbUutDsgJbf7Sjjq4omhusNtkT8ih1d7oQ
  • XkNPrBSJtrHZUvUqb3JF4g5rMB3uzaJfEL
  • XeMPcKeVDN9bkECGDC7ggtf9QsX5thgKAx

Kopumā šīs adreses ir samainojušas gandrīz 27 tūkstošus Dash. Tomēr finansiālais jautājums lietotājus satrauc vismazāk. Drīzāk uztrauc iespēja, ka radīsies 51 procenta uzbrukuma draudi. Čārlijs Lī paziņoja, ka decentralizācijas dēļ tīkliem jābūt ievainojamiem no tamlīdzīgu uzbrukumu puses. Taču vienlaikus maininga centralizācija apdraud tīklu.

51 procenta uzbrukums var notikt pirms ChainLocks ieviešanas

Reddit lietotājs ar segvārdu Flenst paudis satraukumu saistībā ar radušos situāciju. Iespējams, viņš bija domājis monētas izstrādātāju neseno paziņojumu par to, ka viņi strādā pie kaut kāda jauna projekta ar nosaukumu ChainLocks. Jau novembrī kompānija paziņoja par plāniem ieviest jaunu aizsardzības funkciju pret 51 procenta uzbrukumiem. Šī problēma atkal ir nonākusi visos virsrakstos sakarā ar problēmām ap Ethereum Classic.

Kāds var mēģināt veikt 51 procenta uzbrukumu pirms Dash realizēs ChainLocks. Turklāt sākt var jau tagad. Visiem, kas piedāvā ar Dash saistītus pakalpojumus, ir jābūt ārkārtīgi uzmanīgiem un piesardzīgiem.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top